Chcem sa objednať

Pre ženy

 

Za ako dlho po operácii sa môžem sprchovať, umývať si vlasy a kúpať sa?

Sprchovať a kúpať sa môžete už v deň zákroku. Pokiaľ je to nevyhnutne potrebné, môžete si v deň zákroku umyť aj  vlasy. Pokiaľ vám s umývaním hlavy niekto pomôže, bude to pre vás jednoduchšie. Ideálne a najbezpečnejšie je v prvých dňoch umývanie vlasov v záklone v špeciálnych kaderníckych umývadlách. V prvom týždni po zákroku je dôležité, aby sa vám do oka nedostala znečistená tekutina a nič, čo by vás nútilo si ho silne pretrieť. Od druhého týždňa si umývajte hlavu ako obvykle. Ešte týždeň je ale dobré používať šampón, ktorý nedráždi oči, ako napríklad JOHNSON'S ® Baby šampón.

 

Môžem sa po operácii venovať ručným prácam?

Áno, môžete.

Môžem po operácii zdvíhať vnúča?

Dbajte len na to, aby vás dieťa v prvom týždni neštuchlo do oka. Záleží na pomere váhy dieťaťa a vaších fyzických schopnostiach. Dojča a dieťa do jedného roka asi nebude problém. Budte opatrná u detí nad 15 kg váhy. Aj tu je najväčším nebezpečenstvom štuchnutie do oka. Ohýbanie samo o sebe nezakazujeme. Ide o to, aby ste v prvých niekoľkých dňoch po zákroku nevykonávala extrémnu námahu. Pri takejto potom zatínate brucho a silne zvierate oči.

 

Za ako dlho po operácii si môžem líčiť viečka a riasy?

Líčenie rias vynechajte po dobu dvoch týždňov.K šetrnému maľovaniu viečok môžete pristúpiť už týždeň po operácii. Nejde ani tak o to, že by líčenie viečok mohlo uškodiť, ale skôr sa obávame tlaku na viečka a oko pri odličovaní.Make-up ostatných častí tváre je v prípade nutnosti možný aj večer po zákroku.Ak pôjdete na kontrolné vyšetrenie, vynechajte prosím maľovanie viečok a rias.

 

Ako dlho po operácii by som mala vynechať 'manželské radovánky'?

Milovanie samo o sebe nemôže oku ublížiť. V prvých dňoch po operácii voľte nežnejšie varianty milovania a požiadajte partnera, aby vás nebozkával na viečka a nedotýkal sa vašich očí. Najmä partnerov nos môže byť v tomto prípade trochu nebezpečný. Toto obmedzenie dodržujte ešte aspoň štrnásť dní po zákroku.

 

Musím sa pred operáciou odlíčiť?

Áno, je to potrebné.
Venujte prosím dostatočnú starostlivosť dokonalému odlíčeniu. Najmä starostlivo odstráňte zvyšky riasenky z priestoru medzi riasami. Nalepované zväzočky umelých rias v princípe neprekážajú. Nehnevajte sa ale na nás, pokiaľ v priebehu zákroku dôjde k uvoľneniu niektorých z nich.

konzultace