Chcem sa objednať

Pre ženy

 

Počula som, že v tehotenstve sa očné chyby zhoršujú. Mám počkať s operáciou až po pôrode?

Čakanie je zbytočné. Užívajte si zrakovú slobodu a nezávislosť už dnes.

V priebehu tehotenstva a dojčenia sa chyba zhoršia asi u 20% pacientiek. U 80% žien zostáva stabilná. Bojíte sa, že patríte do 20% tých, ktorým sa chyba zhorší? Máme pre vás riešenie. Pokiaľ podstúpite laserové zákroky NeoSMILE 3D alebo NeoLASIK HD, obdržíte v cene zákroku doživotnú záruku bezplatného poskytnutia laserovej starostlivosti.

 

Môže oko po laserovej operácii pri pôrode prasknúť?

Nemôže. Mechanická pevnosť oka po laserovom zákroku je dostatočná, aby vydržala aj ten najťažší pôrod.

  

Možno operáciu absolvovať v priebehu tehotenstva alebo dojčenia?

Ak je na to nejaký veľmi závažný dôvod, je to teoreticky možné. Radšej však zákrok odkladáme. Žena by v priebehu tehotenstva a dojčenia nemala dostávať žiadne lieky, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné.

 

 

Môžem ísť na operáciu aj v priebehu menštruácie?

U laserových operácií nie je menštruácia prekážkou.

Pokiaľ je ale u vás obdobie pred menštruáciou a jej priebeh spojený s celkovou nevoľnosťou či inými problémami, pokúste sa spolu s nami zákrok naplánovať mimo tohto obdobia.

U nelaserových operácií s implantáciou vnútroočnej šošovky je lepšie operovať mimo obdobie menštruácie. Ak sa menštruácia objaví nečakane v deň plánovaného nelaserového zákroku, informujte o tom prosím lekára. Lekár rozhodne, či je možné zákrok vykonať, alebo je nutné ho odložiť.

 

Musím sa pred operáciou odlíčiť?

Áno, je to nevyhnutne potrebné.

Venujte prosím dostatočnú starostlivosť dokonalému odlíčeniu. Najmä starostlivo odstráňte zvyšky riasenky z priestoru medzi riasami. Nalepované zväzočky umelých rias v princípe neprekážajú. Nehnevajte sa ale na nás, pokiaľ v priebehu zákroku dôjde k uvoľneniu niektorých z nich.

 

Môžem po operácii nosiť dieťa v náručí a zdvíhať ho zo zeme?

Po laserových operáciách môžete - dbajte len na to, aby vás dieťa v prvom týždni neštuchlo do oka.
Pri nelaserových operáciách s implantáciou šošovky záleží na pomere váhy dieťaťa a vaších fyzických schopnostiach. Dojča a dieťa do jedného roka asi nebude problém. Buďte opatrná pri deťoch vážiacich viac ako 15 kg.  Aj tu je najväčším nebezpečenstvom štuchnutie do oka.

Ohýbanie samo o sebe nezakazujeme. Ide o to, aby ste v prvých niekoľkých dňoch po zákroku nevykonávala extrémnu námahu. Pri takejto potom zatínate brucho a silne zvierate oči.

 

Za ako dlho po operácii si môžem líčiť viečka a riasy?

Líčenie rias vynechajte po laserovom zákroku počas dvoch týždňoch.

U nelaserových zákrokov sa po týždni poraďte s ošetrujúcim lekárom - jeden týždeň vynechania bude v tomto prípade pravdepodobne stačiť.

Pokiaľ máte svetlé alebo ryšavé riasy a myslíte si, že bez líčenia rias tak dlho nemôžete vydržať, zvážte zafarbenie rias. Riasy si však nechajte zafarbiť aspoň týždeň pred plánovaným zákrokom.

K šetrnému maľovaniu viečok môžete pristúpiť už týždeň po operácii. Nejde ani tak o to, že by líčenie viečok mohlo uškodiť, ale skôr sa obávame tlaku na viečka a oko pri odličovaní. Make-up ostatných častí tváre je v prípade nutnosti možný aj večer po zákroku. Ak pôjdete na kontrolné vyšetrenie, vynechajte prosím maľovanie viečok a rias.

 

Za ako dlho po operácii sa môžem sprchovať, umývať si vlasy a kúpať sa?

Sprchovať a kúpať sa môžete už v deň zákroku. Pokiaľ je to nevyhnutne potrebné, môžete si v deň zákroku aj umyť vlasy.

Pokiaľ vám s umývaním hlavy niekto pomôže, bude to pre vás jednoduchšie. Ideálne a najbezpečnejšie je v prvých dňoch po zákroku umývanie vlasov v záklone v špeciálnych kaderníckych umývadlách.

V prvom týždni po zákroku je dôležité, aby sa vám do oka nedostala znečistená tekutina a nič, čo by vás nútilo si ich silne pretrieť.

Od druhého týždňa si umývajte hlavu ako obvykle. Ešte týždeň je ale dobré používať šampón, ktorý nedráždi oči, ako napríklad JOHNSON'S ® Baby šampón.

 

Aký šampón by som mala používať?

V prvom týždni po zákroku je dôležité, aby sa vám do oka nedostalo nič, čo by vás nútilo si ich silne pretrieť.

Podľa našich skúseností je najlepšie v tomto období používať JOHNSON'S ® Baby šampón. Aj keď sa dostane do oka, nepáli.

Po dvoch týždňoch môžete používať rovnaký šampón ako pred zákrokom.
Plávanie vo verejných bazénoch prosím vynechajte počas 4 týždňov.Rada sa potápam. Budem sa môcť potápať aj po operácii?

Ano, budete.
Laserové zákroky vykonávané femtosekundovým laserom boli v americkom námorníctve schválené aj pre potápačov a ďalších príslušníkov špeciálnej jednotky US NAVY SEAL.

Pre potápačov odporúčame NeoSMILE 3D.
Nepotápajte sa ale prosím počas 4 týždňov po zákroku.

Ako dlho po operácii by som mala vynechať sex?

Milovanie samo o sebe nemôže oku ublížiť.

Ak nemôžete byť bez sexu ani v deň operácie, voľte nežnejšie varianty milovania a požiadajte partnera, aby vás nebozkával na viečka a nedotýkal sa vašich očí. Najmä partnerov nos môže byť v tomto prípade trochu nebezpečný.

Toto obmedzenie dodržujte ešte aspoň týždeň po zákroku.

 

Sú možné laserové operácie u detí?

Ano,sú.
Viac informácií nájdete na stránke: Laserové operácie u detí.

konzultace