Chcem sa objednať

Pre mužov

 

Chcem byť profesionálnym vojakom, hasičom, policajtom. Môžem ísť na zákrok?

Áno, môžete.
Medzi našimi pacientmi je mnoho vojakov, policajtov a hasičov, rovnako ako mnoho mladých mužov, ktorí zákrok podstúpili preto, aby splnili prijímacie kritériá.

Z hľadiska služobných nárokov sú najlepšou variantou zákroky NeoSMILE 3D, pri veľmi vysokých chybách nelaserový zákrok s implantáciou šošovky.

 

Je pravda, že piloti US Navy chodia na operáciu očí laserom?

Áno, je.
Zákroky vykonávané femtosekundovým laserom boli v americkej armáde a námorníctva schválené aj pre pilotov vrátane stíhačov a príslušníkov bojových jednotiek.

Boxujem. Je pre mňa vhodnejšie PRK, NeoSMILE 3D alebo ICL?

Odporúčame NeoSMILE 3D s femtosekundovým laserom.

 

Rád sa potápam, budem sa môcť potápať aj po prekonanom zákroku?

Áno, budete. Pre potápačov doporučujeme laserový zákrok NeoSMILE 3D. Nepotápajte sa ale prosím počas 4 týždňov po zákroku.

Venujem sa horolezectvu. Môžem po laserovom zákroku aj na osemtisícovky?

Ano, môžete. Neriskujte však vrcholový výstup bez kyslíku. Krátkozraké oči mávajú zmeny prekrvenia očnej sietnice a ťažký kyslíkový deficit im neprospieva. Odporúčame ale výstup na osemtisícovku najskôr po 6 mesiacoch po zákroku - po tom, čo to schváli očný lekár. Ide o naozaj extrémny športový výkon, ktorý predstavuje aj pre oko veľkú záťaž. V bežných alpských výškach tento problém nehrozí.

 

Za ako dlho po zákroku môžem do posilňovne?

 

Po laserovom zákroku metódou NeoSMILE 3D  

do 7 dní – neodporúčame vykonávať žiadne športové aktivity

po 7 dňoch – môžete začať s ľahšou fyzickou aktivitou (chôdza, fitness, ľahký beh, bicykel...)

po 14 dňoch – sa môžete spokojne vrátiť ku všetkým športovým aktivitám, ktoré ste vykonávali pred zákrokom; zároveň môžete začať vykonávať už aj rizikové kontaktné športy (džudo, box, thajský box...) a plávanie

 

Po laserovom zákroku metódou NeoLASIK HD

do 10 dní – neodporúčame vykonávať žiadne športové aktivity

po 10 dňoch – môžete začať s ľahšou fyzickou aktivitou (chôdza, fitness, ľahký beh, bicykel...)

po 14 dňoch – môžete postupne pridávať na intenzite

po 21 dňoch – sa môžete spokojne vrátiť ku všetkým športovým aktivitám, ktoré ste vykonávali pred zákrokom; zároveň môžete začať vykonávať už aj rizikové kontaktné športy (džudo, box, thajský box...) a plávanie

 

 

Za ako dlho po zákroku môžem jazdiť na bicykli?

Jazda na bicykli sama o sebe oku neškodí. To, čoho sa bojíme, je pád a náraz do oka v prvých 14 dňoch po zákroku. Noste pri jazde na bicykli kvalitné ochranné okuliare - to ale neplatí len na obdobie po zákroku. Platí to pri každej jazde.Za ako dlho po zákroku môžem ísť plávať do bazéna?

Po operácií NeoSMILE 3D môžete plávať už po 7 dňoch.

 

Za ako dlho po operácii sa môžem sprchovať, kúpať sa a umývať si vlasy?

Sprchovať a kúpať sa môžete už v deň zákroku. Pokiaľ je to nevyhnutne potrebné môžete si v deň zákroku aj umyť vlasy.Pokiaľ vám s umývaním hlavy v prvých dňoch pomôže manželka alebo priateľka, bude to pre vás jednoduchšie.

V prvom týždni po zákroku je dôležité, aby sa vám do oka nedostala znečistená tekutina a nič, čo by vás nútilo si je silne pretrieť. Od druhého týždňa si umývajte hlavu ako obvykle. Ešte týždeň je ale dobré používať šampón, ktorý nedráždi oči, ako napríklad JOHNSON'S ® Baby šampón.Moja žena aj ja máme okuliare. Poskytujete nejaké rodinné zľavy?

Áno, poskytujeme. Zľavy poskytujeme pre dvoch a viac rodinných príslušníkov. Ak prídete na vyšetrenie a zákrok s manželkou súčasne, získate laserovú operáciu jedného oka zadarmo. Podrobné informácie nájdete tu.

Ďalšie zľavy poskytujeme pre skupiny 3 a viac priateľov - na tzv. LASIK party. Ak sa nechajú vyšetriť a potom tiež operovať v jeden deň, získajú peknú zľavu a šampanské po zákroku zadarmo.

 

Ako dlho po operácii musím vynechať sex?

Milovanie samo o sebe nemôže oku ublížiť.
Ak nemôžete byť bez sexu ani v deň operácie, držte sa trochu ´späť´ a voľte menej atletické varianty milovania.
Prvý a druhý deň po operácii sú pasívnejšie varianty sexu možno najlepšou voľbou.
Požiadajte partnerku, aby vás tentoraz nebozkávala na viečka a nedotýkala sa vašich očí. Najmä partnerkin nos a dlhé vlasy môžu byť v tomto prípade trochu nebezpečné.
Tieto obmedzenia dodržujte ešte aspoň týždeň po zákroku. 

konzultace