Chcem sa objednať

Je laserová operácia pre mňa vhodná?

Som vhodným kandidátom na laserový alebo nelaserový zákrok? 

Nosíte okuliare alebo kontaktné šošovky? Nemáte iné závažné očné ani celkové ochorenie?

Potom je takmer isté, že vám pomôžeme. Na Očnej klinike NeoVízia vieme pomôcť 9 z 10 pacientov s dioptrickou chybou. Pamätajte - vek ani stabilita chyby nie sú rozhodujúcou podmienkou. Vieme operovať aj pacientov mladších ako 18 rokov a pacientov s narastajúcou či nestabilnou dioptrickou chybou.

 Aj Lujza Garajová Schrameková po laserovej operácii NeoSMILE 3D. Prečítajte si jej príbeh

Je pre mňa lepší laserový alebo nelaserový zákrok? 

Dokážeme odstrániť akýkoľvek počet dioptrií. Pre oči s chybou -0,25 až cca -10 dioptrií a pre oči od +0,5 do cca +5,0 dioptrií väčšinou volíme laserový zákrok.
Pre oči s chybou nad -10 dioptrií (krátkozrakosť) či nad +5 (ďalekozrakosť) dioptrií väčšinou dávame prednosť nelaserovému zákroku s implantáciou fakickej šošovky alebo RLE s implantáciou vnútroočnej šošovky. Ďalšie podrobnejšie informácie nájdete tu.

Liečite tiež astigmatismus? 

Áno, liečime. Astigmatismus je v určitej miere prítomný u viac ako 70% našich pacientov. Jeho podstatou je rôzne zakrivenie optických plôch oka v rôznych rovinách. Astigmatizmus väčšinou odstraňujeme laserovým zákrokom, no v niektorých prípadoch, najmä u ľudí starších ako 40 rokov, je na liečbu astigmatizmu vhodnejší nelaserový zákrok.

V predpise vašich okuliarov sa astigmatizmus označuje skratkou cyl a jeho osa (skratka ax) sa vyjadruje v uhlových stupňoch - napr: -1,5 cyl ax 145 st.

Musím počkať, kým bude moja chyba stabilná?

Ak ste nemali pred pol rokom žiadne dioptrie a teraz máte -0,5 dpt, odporúčame počkať.

V ostatných prípadoch je čakanie zbytočné. Pokiaľ podstúpite laserový zákrok NeoSMILE 3D alebo NeoLASIK HD, obdržíte v cene zákroku aj doživotnú záruku

Je vhodné čakať so zákrokom až na dobu 'po deťoch'?

Čakanie je zbytočné. Užívajte si zrakovú slobodu a nezávislosť už dnes. V priebehu tehotenstva a dojčenia sa chyba zhorší asi u 20% pacientok. U 80% žien zostáva stabilná.

Ak sa bojíte, že patríte práve do skupiny tých 20%, ktorým sa chyba zhorší, máme pre vás riešenie. Pokiaľ podstúpite laserový zákrok NeoSMILE 3D  alebo NeoLASIK HD, obdržíte v cene zákroku doživotnú záruku bezplatného poskytnutia laserovej starostlivosti.

  

Mám jedno oko tupozraké, môžem podstúpiť zákrok?

Áno, s veľkou pravdepodobnosťou môžete - dokážeme zlepšiť zrak 8 z 10 pacientov s tupozrakosťou. Tupozrakosť čiže amblyopia je nedokonalý vývoj sietnice a nadradených mozgových centier, ktoré spracovávajú obraz. Vývoj končí okolo ôsmeho roku a neskôr sa už nedá ovplyvniť.Ovplyvniť ale možno dioptrickú chybu, ktorá je takmer vždy s tupozrakosťou spojená.Tupozraké oko síce nikdy nebude vidieť tak dobre ako vaše druhé oko. Jeho videnie sa ale môže zlepšiť až o niekoľko riadkov vyšetrovacích optotypov bez použitia okuliarov.

U tupozrakosti spojenej so silnou ďalekozrakosťou (nad +5 dioptrií) je často lepším riešením nelaserová operácia.

Mám menej ako 18 rokov, môžem podstúpiť zákrok?

Áno, môžete, zákroky bežne vykonávame aj u ľudí mladších ako 18 rokov.

V minulosti, keď boli k dispozícii len menej dokonalé laserové metódy typu PRK, lekári odporúčali čakať do 18. roku. Dôvodom bolo ťažké a rizikové opakovanie starších typov zákrokov v prípade, ak by neskôr nastalo ďalšie zhoršenie chyby.

Dnes je situácia iná. Technika najmodernejších laserových zákrokov typu femtoLASIK a NeoLASIK HD vytvára priaznivé podmienky pre jednoduché, bezpečné a nezaťažujúce doplnkové zákroky.

Mám viac ako 50, môžem podstúpiť zákrok?

Áno, môžete, neexistuje žiadne horné vekové obmedzenie. U ľudí starších ako 50 rokov  častejšie volíme nelaserové formy zákroku, pretože bývajú v tejto vekovej skupine účinnejšie a umožnujú odstrániť potrebu okuliarov na čítanie.

V mnohých prípadoch sme ale schopní päťdesiatnikom  a starším pomôcť aj laserovým zákrokom.

 

Mám veľmi silné okuliare. Pomôžete mi?

Veľmi pravdepodobne áno. Používame metódy, ktoré dokážu odstrániť  akýkoľvek druh či výšku očnej chyby. Lekársky riaditeľ Očnej kliniky NeoVízia, MUDr. Josef Hycl, CSc., už úspešne operoval pacientku, ktorá mala -31 dioptrií a pacienta, ktorý mal +16 dioptrií. Ani vyšší počet dioptrií ako u týchto pacientov by pri použití moderných nelaserových metód nemal byť problémom.

Je možné laserovou operáciou liečiť škúlenie?

Vlastné škúlenie  sa laserovou operáciou napraviť nedá. Škúlenie môže byť spojené s plusovú dioptrickou chybou, ktorú napraviť vieme. Odstránenie dioptrickej chyby však môže v niektorých prípadoch znížiť rozsah škúlenia.

Bol som už skôr vyšetrený inde a povedali mi, že s mojou dioptrickou chybou sa nedá nič robiť. Pomôžete mi?

Nevzdávajte to, je pravdepodobné, že vám pomôžeme. Máme širšie spektrum metód ako štandardné laserové či refrakčné pacoviská. Navyše sa dnes používajú techniky, o ktorých sa ešte pred niekoľkými rokmi nevedelo. Využívame rôzne postupy a ich kombinácie. U 9 z 10 pacientov nájdeme riešenie.

Je pravda, že pri komplikovaných stavoch je niekedy  cesta k cieľu zložitejšia, ale snažíme sa pomôcť všade, kde to je v silách moderného očného lekárstva. Vieme pomôcť aj pacientom s tzv. keratokonusom, pri ktorom veľa kliník odmieta akýkoľvek zákrok vykonať.

Vykonávate zákroky u detí?

V špeciálnych prípadoch áno. Zdravotný stav ďieťata musí predchádzať konzultácii a dôkladnému vyšetreniu našim lekárom. Na Očnej klinike NeoVízia v súčasnosti nemáme špecializovaného detského očného lekára, no budeme sa snažiť vám poradiť a nájsť to najlepšie riešenie pre vaše dieťa.  

konzultace