Chcem sa objednať

Čo ma čaká pred zákrokom?

 

Prečo je nutné vstupné vyšetrenie?

Našim cieľom je dosiahnuť zákrokom perfektný výsledok. Preto je nutné poznať nielen dioptrickú hodnotu vašich okuliarov, ale aj množstvo ďalších faktov a detailov. Taktiež potrebujeme dobre pochopiť, aké sú vaše očakávania a požiadavky a vaše zrakové preferencie. Chceme vám všetko podrobne vysvetliť a spolu s vami vybrať to najlepšie pre vaše oči.

 

Ako dlho vstupné vyšetrenie trvá?

Vstupné vyšetrenie trvá približne 2 až 3 hodiny. 

 

Čo sa so mnou bude pri vstupnom vyšetrení diať?

Po príchode na kliniku vás naša recepčná požiada o základné osobné údaje.

Potom s vami sestrička  vyplní dotazník týkajúci zdravotného stavu v minulosti i v súčasnosti.
Spýta sa vás tiež na ďalšie skutočnosti, ktoré potrebujeme poznať pre správnu voľbu zákroku.
Nasleduje vyšetrenie zrakovej ostrosti bez okuliarov a s okuliarmi a zmeranie okuliarov fokometrom. V zápätí vás vyšetríme pomocou autorefrakto-kerotometru, tonometru, pentacamu, pupilometru,  aberometru, IOL Masteru, eventuálne ultrazvukovým analyzátorom a stanovíme mieru tvorby sĺz.
Nasleduje podrobné vyšetrenie zrakovej ostrosti a dioptrického stavu oka optometristom a klinické vyšetrenie očí lekárom.
Následne sestra aplikuje do oboch očí očné kvapky, ktorými vám rozšíri zreničky. Rošírené zreničky umožňujú lekárovi vyšetriť sietnicu, sklovec a zrakový nerv.

V ďalšom rozhovore vás bude lekár informovať o stave vašich očí a o tom, aký zákrok je pre vás najvhodnejší. Zodpovie všetky vaše otázky. Podrobne vás bude informovať o priebehu zákroku i o období po zákroku.

 

Musím prísť na vstupné vyšetrenie so sprievodom?

Nie je to nevyhnutne potrebné.
Iba, ak ste zďaleka a chcete prísť vlastným autom, zaistite si na spiatočnú cestu vodiča. V priebehu vstupného vyšetrenia bude potrebné rozšíriť kvapkami vaše zreničky. Zreničky zostanú rozšírené ešte 6 až 24 hodín po vyšetrení. Široké zreničky u väčšiny ľudí zhoršujú ostrosť videnia. S rozšírenými zreničkami je čítanie ťažké a riadenie motorového vozidla nevhodné a nebezpečné.

 

Môžem na vyšetrenie prísť autom, ktoré riadim?

Naša rada: radšej nie.
Dohodnite si vodiča, alebo zvoľte taxi, alebo použite mestskú dopravu.

V priebehu vstupného vyšetrenia bude potrebné rozšíriť kvapkami vaše zreničky. Zreničky zostanú rozšírené ešte 6 až 24 hodín po vyšetrení. Široké zreničky u väčšiny ľudí zhoršujú ostrosť videnia. S rozšírenými zreničkami je čítanie ťažké a riadenie motorového vozidla nevhodné a nebezpečné.

 

Do akej doby po vstupnom vyšetrení je vhodné absolvovať zákrok?

Zákrok by mal vychádzať z aktuálneho stavu vašich očí.
Väčšina pacientov absolvuje zákrok v rozmedzí niekoľkých dní až niekoľkých týždňov po vstupnom vyšetrení.
Pokiaľ od vstupného vyšetrenia uplynie viac ako 12 týždňov, v záujme pacienta radíme vstupné vyšetrenie zopakovať, aby sme zachytili prípadné zmeny niektorých parametrov oka. 

 

Koľko vstupné vyšetrenie stojí?

Cenu vyšetrenia nájdete v našom cenníku

Vstupné vyšetrenie zahŕňa vyšetrenie pomocou špeciálnych počítačových analyzátorov, podrobné vyšetrenie zrakovej ostrosti a dioptrického stavu oka, podrobné klinické vyšetrenie lekárom, podrobný rozhovor s lekárom a tiež preštudovanie materiálov týkajúcich sa zákroku.

V prípade, že sa rozhodnete podstúpiť zákrok, zahŕňa vstupné vyšetrenie tiež objednanie k zákroku a vystavenie príslušných formulárov. Tu nájdete ceny zákrokov.

 

 

Prečo mám podstúpiť vstupné vyšetrenie práve na Očnej klinike NeoVízia?

Absolvovanie vyšetrenia vás nezaväzuje k podstúpeniu zákroku. Predoperačné vyšetrenie vykonáva vždy kvalifikovaný lekár. Vyšetrenie nevykonávame v rovnaký deň ako operáciu a je veľmi podrobné a dôkladné. Budete mať dostatok času na premyslenie a nebudete v časovom strese.
 
Rozhodnite sa slobodne a zodpovedne podľa informácií, ktoré vám poskytneme, a podľa dojmu, ktorý na vás NeoVízia a jej odborníci urobia. Opýtajte sa ostatných, ako sú s nami spokojní. Opýtajte sa inde, či vám dajú doživotnú záruku v cene zákroku.


Ako dlho pred vstupným vyšetrením a zákrokom nesmiem nosiť kontaktné šošovky?

Kontaktné šošovky môžu tlakom na oko a zníženým prísunom kyslíka do očnej rohovky ovplyvňovať niektoré paramatre dôležité pre spávne naplánovanie zákroku.
Mäkké kontaktné šošovky preto prosím nenoste:

  • jednodňové - minimálne 3 dni pred vyšetrením / 2 dni pred zákrokom
  • viacdňovéminimálne 5 dní pred vyšetrením / 2 dni pred zákrokom

Tvrdé kontaktné šošovky nenoste 2 týždne pred vyšetrením a 3 dni pred zákrokom.
Ak je to pre vás z nejakých závažných praktických dôvodov neprijateľné, kontaktujte prosím našich lekárov - pokúsime sa nájsť nejaký rozumný kompromis.

konzultace