Čo ma čaká pred zákrokom?

 

Prečo je nutné vstupné vyšetrenie?

Našim cieľom je dosiahnuť zákrokom perfektný výsledok. Preto je nutné poznať nielen dioptrickú hodnotu vašich okuliarov, ale aj množstvo ďalších faktov a detailov. Taktiež potrebujeme dobre pochopiť, aké sú vaše očakávania a požiadavky a vaše zrakové preferencie. Chceme vám všetko podrobne vysvetliť a spolu s vami vybrať to najlepšie pre vaše oči.

 

Ako dlho vstupné vyšetrenie trvá?

Vstupné vyšetrenie trvá približne 2 až 3 hodiny. 

 

Čo sa so mnou bude pri vstupnom vyšetrení diať?

Po príchode na kliniku vás naša recepčná požiada o základné osobné údaje.

Potom s vami sestrička  vyplní dotazník týkajúci zdravotného stavu v minulosti i v súčasnosti.
Spýta sa vás tiež na ďalšie skutočnosti, ktoré potrebujeme poznať pre správnu voľbu zákroku.
Nasleduje vyšetrenie zrakovej ostrosti bez okuliarov a s okuliarmi a zmeranie okuliarov fokometrom. V zápätí vás vyšetríme pomocou autorefrakto-kerotometru, tonometru, pentacamu, pupilometru,  aberometru, IOL Masteru, eventuálne ultrazvukovým analyzátorom a stanovíme mieru tvorby sĺz.
Nasleduje podrobné vyšetrenie zrakovej ostrosti a dioptrického stavu oka optometristom a klinické vyšetrenie očí lekárom.
Následne sestra aplikuje do oboch očí očné kvapky, ktorými vám rozšíri zreničky. Rošírené zreničky umožňujú lekárovi vyšetriť sietnicu, sklovec a zrakový nerv.

V ďalšom rozhovore vás bude lekár informovať o stave vašich očí a o tom, aký zákrok je pre vás najvhodnejší. Zodpovie všetky vaše otázky. Podrobne vás bude informovať o priebehu zákroku i o období po zákroku.

 

Musím prísť na vstupné vyšetrenie so sprievodom?

Nie je to nevyhnutne potrebné.
Iba, ak ste zďaleka a chcete prísť vlastným autom, zaistite si na spiatočnú cestu vodiča. V priebehu vstupného vyšetrenia bude potrebné rozšíriť kvapkami vaše zreničky. Zreničky zostanú rozšírené ešte 6 až 24 hodín po vyšetrení. Široké zreničky u väčšiny ľudí zhoršujú ostrosť videnia. S rozšírenými zreničkami je čítanie ťažké a riadenie motorového vozidla nevhodné a nebezpečné.

 

Môžem na vyšetrenie prísť autom, ktoré riadim?

Naša rada: radšej nie.
Dohodnite si vodiča, alebo zvoľte taxi, alebo použite mestskú dopravu.

V priebehu vstupného vyšetrenia bude potrebné rozšíriť kvapkami vaše zreničky. Zreničky zostanú rozšírené ešte 6 až 24 hodín po vyšetrení. Široké zreničky u väčšiny ľudí zhoršujú ostrosť videnia. S rozšírenými zreničkami je čítanie ťažké a riadenie motorového vozidla nevhodné a nebezpečné.

 

Do akej doby po vstupnom vyšetrení je vhodné absolvovať zákrok?

Zákrok by mal vychádzať z aktuálneho stavu vašich očí.
Väčšina pacientov absolvuje zákrok v rozmedzí niekoľkých dní až niekoľkých týždňov po vstupnom vyšetrení.
Pokiaľ od vstupného vyšetrenia uplynie viac ako 12 týždňov, v záujme pacienta radíme vstupné vyšetrenie zopakovať, aby sme zachytili prípadné zmeny niektorých parametrov oka. 

 

Koľko vstupné vyšetrenie stojí?

Vstupné vyšetrenie stojí 140,- € za obe oči.V prípade, že v Neovízií podstúpite operáciu, 75 EUR vám bude odpočítaných z ceny zákroku. 

Vstupné vyšetrenie zahŕňa vyšetrenie pomocou špeciálnych počítačových analyzátorov, podrobné vyšetrenie zrakovej ostrosti a dioptrického stavu oka, podrobné klinické vyšetrenie lekárom, podrobný rozhovor s lekárom a tiež preštudovanie materiálov týkajúcich sa zákroku.

V prípade, že sa rozhodnete podstúpiť zákrok, zahŕňa vstupné vyšetrenie tiež objednanie k zákroku a vystavenie príslušných formulárov. Tu nájdete ceny zákrokov.

 

 

Prečo mám podstúpiť vstupné vyšetrenie práve na Očnej klinike NeoVízia?

Absolvovanie vyšetrenia vás nezaväzuje k podstúpeniu zákroku. Predoperačné vyšetrenie vykonáva vždy kvalifikovaný lekár. Vyšetrenie nevykonávame v rovnaký deň ako operáciu a je veľmi podrobné a dôkladné. Budete mať dostatok času na premyslenie a nebudete v časovom strese.
 
Rozhodnite sa slobodne a zodpovedne podľa informácií, ktoré vám poskytneme, a podľa dojmu, ktorý na vás NeoVízia a jej odborníci urobia. Opýtajte sa ostatných, ako sú s nami spokojní. Opýtajte sa inde, či vám dajú doživotnú záruku v cene zákroku.


Ako dlho pred vstupným vyšetrením a zákrokom nesmiem nosiť kontaktné šošovky?

Kontaktné šošovky môžu tlakom na oko a zníženým prísunom kyslíka do očnej rohovky ovplyvňovať niektoré paramatre dôležité pre spávne naplánovanie zákroku.
Mäkké kontaktné šošovky preto prosím nenoste:

  • jednodňové - minimálne 3 dni pred vyšetrením / 2 dni pred zákrokom
  • viacdňovéminimálne 5 dní pred vyšetrením / 2 dni pred zákrokom

Tvrdé kontaktné šošovky nenoste 2 týždne pred vyšetrením a 3 dni pred zákrokom.
Ak je to pre vás z nejakých závažných praktických dôvodov neprijateľné, kontaktujte prosím našich lekárov - pokúsime sa nájsť nejaký rozumný kompromis.

konzultace