Chcem sa objednať

Popradská Očná klinika NeoVízia pozýva na Deň otvorených dverí Nechajte si v Poprade bezplatne vyšetriť zrak

22.01.2018
Popradská Očná klinika NeoVízia pozýva na Deň otvorených dverí Nechajte si v Poprade bezplatne vyšetriť zrak

Kedy ste boli naposledy u očného lekára? Viete, že väčšina očných diagnóz nemá v počiatočnom štádiu žiadne príznaky? Nechajte si bezplatne vyšetriť zrak a skonzultujte všetky očné problémy s tímom očných odborníkov popradskej Očnej kliniky NeoVízia. Vo štvrtok 15. februára od 10:00 – 18.00.

 

 

Bezplatné vyšetrenia zraku a konzultácie s lekármi, prehliadka moderných priestorov našej popradskej kliniky. To všetko vás čaká v Deň otvorených dverí a my veríme, že rovnako ako my budete z našej kliniky nadšení :-). „Pre tím našej očnej kliniky je dôležité, aby pacienti vedeli, že k nám môžu kedykoľvek prísť. Veľkolepé priestory, neustále sa rozrastajúci odborný tím a moderná diagnostika nám pomáhajú poskytovať precízne vyšetrenia úplne bez čakania. To je pre pacientov z Popradu a okolia, kde sú zvyknutí na dlhé čakačky, veľkým prínosom,“ vysvetľuje vedúca lekárka popradského tímu, MUDr. Lucia Sonntag.

 

 

„Práve počas Dňa otvorených dverí sa môžu pacienti so všetkým zoznámiť, všetko si pozrieť, na všetko sa opýtať. Slováci vo všeobecnosti často zabúdajú na nutnosť pravidelných očných prehliadok. Myslia si, že k očnému stačí zájsť len vtedy, ak nosia okuliare a aj to raz za „uhorský rok“. Oko však postihuje množstvo iných ochorení, ktoré v počiatočnej fáze nesprevádzajú žiadne príznaky - začervenanie, bolesť, zhoršovanie videnia. Pacient si ich nemá šancu všimnúť, zbadá ich až v pokročilejšom štádiu, kedy je už liečba zložitá."

Očné prehliadky najčastejšie odhalia dioptrické chyby oka (krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus), sivý a zelený zákal. U dvadsiatnikov a tridsiatnikov stále častejšie aj keratokonus - degeneratívne ochorenie rohovky. „Komplexné očné vyšetrenie neraz odhalí aj niektoré typy nádorov, leukémie, autoimunitné a infekčné ochorenia typu boreliózia či toxoplazmóza či pásový opar," dodáva MUDr. Sonntag.

 recepcia Očnej kliniky NeoVízia Poprad

 

Počas dňa otvorených dverí vám odborný tím očnej kliniky bezplatne vyšetrí dioptrie a vnútroočný tlak. V prípade potreby odporučí špecializované očné vyšetrenie. Počas celého dňa môžete využiť aj bezplatné konzultácie s lekármi, na ktorých sa môžete pýtať na všetko, čo vás zaujíma a trápi o očiach, odstraňovaní dioptrií či o operáciách sivého zákalu

 

Kde nás nájdete:

NeoVízia / NeoVize Poprad

Dlhé hony 5268/9                                         
OCKriváň
058 01 Poprad

+421 523 219 944                

poprad@neovizia.sk

 

NÁVŠTEVU OČNÉHO LEKÁRA NEODKLADAJTE, KEĎ

  • spozorujete akútny stav, ktorý vznikol bez zjavného podnetu
  • pocítite bolesť, začervenanie či zhoršené videnie bez toho, aby ich zavinilo napríklad cudzie teleso v oku či zápal spojiviek z prechladnutia 
  • vždy pri chronických neustupujúcich ťažkostiach, ktoré sa nezlepšujú ale majú tendenciu postupne sa zhoršovať
  • raz ročne v rámci preventívnej očnej prehliadky