Chcem sa objednať

MUDr. Lucia Sonntag: Dr. House v NeoVízii

15.12.2017
MUDr. Lucia Sonntag: Dr. House v NeoVízii

Je plná profesionality a entuziazmu. Keď sa do niečoho pustí, s energiou, vervou, chuťou a nebojácne to dotiahne do konca. S oduševnením rieši komplikované diagnózy pacientov a s rovnakým oduševnením sa venuje písaniu. O tom, že jej to ide výborne, hovoria skutky:-). V decembri tohto roku pokrstila svoju prvú zbierku básní „Keby niečo, keby všetko...“ a takto prepojila prácu očnej lekárky s písaním: 

Pracujem s očami. Doslovne aj obrazne. Rada sa dívam na svet naivne detsky s doširoka otvorenými očami, rada sa dívam ľuďom do očí a najradšej to, čo vidím, pretavujem v mojom azylovom svete fantázie do textov a básní. A tak k rôznym obrazom pridávam emócie, k fotografiám či k piesňam príbehy, k životom pointu.“

 

Za každou diagnózou je ČLOVEK

 

MUDr. Lucia Sonntag je pre našich východoslovenských pacientov empatickou lekárkou, a občas aj „doktorom Houseom“ :-).

„U nás na klinike vykonávame celé spektrum vyšetrení. Často ku nám chodia pacienti s dlhodobým očným problémom, ktorí už absolvovali všetko možné, no trochu nádeje im ešte zostalo. Teším sa, keď sa nám podarí rozlúsknuť diagnosticky náročné prípady a vieme pomôcť aj tým, ktorí už veľa nádeje nemali. Neraz aj po večeroch premýšľam nad pacientom, najmä ak ide o komplikovaný prípad a neštandardnú diagnózu.

Pacienta vnímam nielen ako súhrn diagnóz a meraní, ale snažím sa vžiť do jeho problémov s videním osobne a pochopiť, ako sa mu asi s jeho diagnózou žije, ako môže šoférovať, starať sa o rodinu, prípadne aké má možnosti sebarealizácie so závažným zrakovým problémom. 

Vždy si predstavím, ako by som sa k jeho problému postavila, keby to bol môj otec, či mama, prípadne iný rodinný príslušník a podľa toho sa snažím urobiť pre každého všetko, čo je v mojich silách.

O to viac ma trápi, keď ani pomocou najmodernejších technológií pacientovi pomôcť neviem, keď urobím všetko, a aj to všetko je málo, obyčajne v prípadoch, keď sú zmeny na jeho očnom pozadí ireverzibilné.“

 V popradskej NeoVízii vykonávame celé spektrum vyšetrení

 

NEO-LEKÁR v rodine NEOVÍZIA

 

„Som šťastná, keď dokážem pomôcť pacientom s bežnou diagnózou, aj výnimočne náročným prípadom. A som vďačná, že v rámci našich kliník Neovízia Poprad a Bratislava funguje teamová spolupráca.

K svojej práci pristupujem s pokorou. Práca lekára si vyžaduje neustále vzdelávanie a som šťastná, že mám možnosť radiť sa a konzultovať so  špičkovými odborníkmi - kolegami  z bratislavskej Neovízii, ktorých obdivujem po odbornej, ale aj po ľudskej stránke. Zručnosť a vysoká odbornosť celého tímu na čele s primárom MUDr. Piovarčim je pre mňa úžasnou motiváciou. Práve s nimi môžem konzultovať svojich náročných pacientov, či už osobne, alebo kedykoľvek cez skype a vždy spolu nájdeme riešenie.“

 

Nedávno MUDr. Sonntag zarezonoval prípad pacientky, ktorá sa roky trápila s dvojitým videním. Nedokázala trafiť do dverí bez toho, aby nenarazila do zárubne, nedokázala šoférovať, lebo namiesto jednej stredovej čiary na ceste videla dve a nevedela, ktorá je tá „pravá“. S takouto diagnózou má človek problémy postarať sa aj sám o seba, nieto ešte o malé dieťa, ktoré táto pani má. „Našťastie sa mi podarilo jej problém správne diagnostikovať, pani som nasmerovala na endokrinológiu, aby sme vyriešili príčinu jej problémov a spolu s bratislavskou optometristkou Erikou sme pre problém, ktorý sa vliekol už roky, našli riešenie HNEĎ, v podobe prizmatických okuliarov.

Som vďačná, že naša popradská NeoVízia nám dáva nielen najnovšie medicínske technologické vybavenie, ale svojou koncepciou a organizáciou práce dáva dosť času na každého jedného pacienta. A to je presne to, čo pacient potrebuje - byť nielen číslom v čakárni, ale človek s vlastným životným príbehom a s trápeniami (aj očnými), s ktorými sa mi práve tu môže zveriť.“

 Som šťastná, keď dokážem pomôcť pacientom s bežnou diagnózou, aj výnimočne náročným prípadom.