Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Starostka obce Ráztoka Zuzana Vaníková (61): Po operácii sivého zákalu vidím vynikajúco, ako pred rokmi
21.08.2017

Starostka obce Ráztoka Zuzana Vaníková (61):  Po operácii sivého zákalu vidím vynikajúco, ako pred rokmi

„V päťdesiatke sa mi videnie začalo zhoršovať. Horšie som dovidela na texty a písmená, zrak sa mi začal rozdvojovať a zahmlievať,“ spomína na začínajúce obdobie života so sivým zákalom mama nášho pacienta, speváka z La Gioia, Zuzana Vaníková. Problémy so zhoršeným videním boli pre aktívnu dámu doslova pohromou. Z. Vaníková totiž veľmi rada číta a ako starostka v maličkej obci s tristo obyvateľmi, Ráztoka,  je non stop pri počítači a non stop v akcii :-).

 

„Moja lekárka mi diagnostikovala začínajúci sivý zákal. Odporučila mi okuliare na diaľku, odvtedy však prešlo desať rokov. Nakopol ma až môj syn, s očami mal celý život veľké problémy a odstránenie dioptrií v NeoVízii mu veľmi pomohlo.“

 

Jeden zákrok odstránil všetky dioptrické problémy

Pani Vaníkovej sme počas operácie sivého zákalu implantovali multifokálne šošovky AcrySof® IQ ReSTOR® +2.5. Pomocou nich sme ju zbavili počas jediného zákroku sivého zákalu, dioptrií na čítanie aj do diaľky súčasne.

„Operačný deň bol veľmi príjemný. Prežila som ho v pokoji, bez stresu, v pohode. Okolo mňa bol skvelý profesionálny a vysoko odborný kolektív počnúc sestrami až po pani doktokru Smorádkovú a pána primára Piovarčiho.“

 

Zrak ako za mlada

„Už o pár dní som zaznamenala obrovskú zmenu. Opäť po rokoch dokážem čítať drobné písmená, vidím vynikajúco do diaľky a po schodoch kráčam opäť bez strachu. Ostrosť môjho videnia je úžasná,“ hovorí aktívna dáma, ktorá zvláda voľno časových aktivít za desiatich.

 

Aktívna starostka

Okrem starostovania pracuje na polovičný úväzok ako učiteľka v miestnej materskej škole, píše scenáre, nacvičuje divadlo s dospelým aj detským divadelným súborom.

Ako starostku ju občas aj v noci niekto vyruší. „Každý, kto na dennej báze pracuje s ľuďmi vie, že práca s ľuďmi je veľmi náročná. Človek musí byť veľký diplomat,“ usmieva sa sympatická Ráztočanka. 

 

Starostka obce Ráztoky Zuzana Vaníková (61):  Po operácii sivého zákalu v NeoVízii vidím vynikajúco, ako pred rokmi


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode