Chcem sa objednať

Matej Vaník z La Gioia: Laserovú operáciu si kvôli dlhým hodinám za volantom doprial tesne pred letom

27.06.2017
Matej Vaník z La Gioia: Laserovú operáciu si kvôli dlhým hodinám za volantom doprial tesne pred letom

Na cestách zažil všetko od šmyku až po stretnutia s jeleňmi, keď sa v noci vracia domov z koncertov. „Obrovský  jeleň mi do cesty skočil už niekoľko krát. Zvyčajne nás od seba delilo len pár centimetrov, auto aj ja sme vždy zo stretu vyšli v poriadku.

Ročne najazdím viac než 70 000 kilometrov. Dnes už mám vlastný limit, že denne nespravím viac ako 1200 kilometrov, teda 600 tam a 600 späť,“ spomína pop operný spevák, ktorý si na okuliare na nose nikdy nezvykol, hoci dioptrie potrebuje, od kedy má 25.

Najväčšie prooblémy mi zrak robil pri zaostrivaní na divákov, do hľadiska som často vôbec nevidel. Problémy som cítil aj pri zaostrovaní zraku na poradie playlistov.“

 

Matej Vaník zo skupiny La Gioia podstúpil bezbolestnú laserovú operáciu pomocou femtosekundového lasera. Operovala ho MUDr. Adriana Smorádková.

So svojou ošetrujúcou indikujúcou očnou lekárkou aj chirurgičkou v jednej osobe, MUDr. Adrianou Smorádkovou a hlavnou oprometristkou Katkou Bašnákovou priamo po bezbolestnej operácii NeoLASIK HD.

 

Najzaujímavejší zážitok na cestách?

„S kapelou sme cestovali na koncert na východ Slovenska. Najskôr dlho po diaľnici, neskôr sme zišli na cesty druhej triedy, potom na poľné a na koniec nás navigácia zviedla niekam na koniec sveta, celkom do lesa.  Našťastie sme sa vymotali, museli sme však zapojiť vlastné znalosti svetových strán a prírodných zákonov,“ smeje sa spevák.

 

Spevák La Gioia Matej Vaník už po bezbolestnej operácii očí s femtosekundovým laserom so svojou lekárkou a chirurgičkou MUDr. Adrianou Smorádkovou

 

Vidí na 150%

Po operácii NeoLASIK HD s femtoskeundovým laserom vidí z pôvodných 40% dnes 150%. „Prvý krát vidím do diaľky veci, ktoré som nikdy v živote nevidel. A najväčšia radosť? Bezpečnosť na cestách – moja aj mojej rodiny.“