Nové oči na narodeniny

13.04.2017
Nové oči na narodeniny

Darovať si nový dokonalý zrak presne na svoje narodeniny, čo môže byť viac? 

Zdravotná sestra Andrea Mikačová (46) si komplikácie s troma pármi okuliarov –do diaľky, na počítač, na čítanie –  už nechcela predlžovať aj do ďalšieho roka života.

 

„Každé tri mesiace som menila okuliare. Striedala som troje rôznych a keďže sa mi dioptrie stále menili, každý rok som do nových rámov a dioptrických skiel dávala ďalšie a ďalšie peniaze,“ vysvetľuje zdravotná sestra a zároveň spolužiačka našej lekárky MUDr. Adriany Smorádkovej zo základnej školy v Nitre.

Rozhodná dáma si sadla doma za rodinný stôl a všetci spoločne rozhodli. „Nezvažovala som dlho, nepohodlie s neustálou výmenou dioptrických okuliarov, ktoré boli finančné náročné, som už nemienila ďalej zniesť. Rozhodla som sa pre operáciu a naplánovala som si ju tak, že som ju podstúpila na svoje narodeniny.“

Andreu indikovala MUDr. Smorádková a operoval primár MUDr. Piovarči. Počas operácie PRELEX sme ju vďaka trifokálnym šošovkám PanOptix zbavili už natrvalo okuliarov na čítanie, do diaľky aj na strednú vzdialenosť.

Všetko najlepšie k dnešným narodeninám, milá Andrea :-), nech je Váš život pohodlnejší a stále krajší, aj vďaka novému dokonalému videniu.