Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Strieborná medaila na Majstrovstvách sveta aj vďaka dokonalému zraku
04.07.2016

Strieborná medaila na Majstrovstvách sveta aj vďaka dokonalému zraku

Kontaktné šošovky Martinovi spôsobovali problémy a nepríjemnosti najmä počas pretekov a tréningov. „Keď mi do oči špliechala voda, čo sa stávalo na bežnom poriadku, vždy ma dokázala chvíľkovo „oslepiť“. Na pár sekúnd som celkom stratil videnie. Dnes viem, že práve nepohodlie v šošovkách a nedokonalé videnie ma veľakrát stálo dobré umiestnenie v súťažiach,“ spomína talentovaný juniorský vodný slalomár na obdobie spred roka. Vodnému slalomu sa venuje od malička. K vode ho priviedol otec, ktorý mu bol celé roky trénerom.

 

Bez medaily kvôli šošovkám?  

„Človek s bezchybným videním si často nevie predstaviť, čo v profesionálnom športe môže spôsobiť posunutá, zošmyknutá či omínajúca šošovka. Pravidelne som takto strácal koncentráciu a videnie. Sústavne som musel myslieť na to, aby sa mi neposunula šošovka. Nepreháňam, keď poviem, že nedokonalý zrak a nedokonalosť nosenia kontaktných šošoviek ma neraz stáli aj zhoršenú pozíciu v súťaži,“ prezrádza Martin. Pre operáciu šetrným femtosekundovým laserom NeoLASIK HD u nás v NeoVízii sa rozhodol práve kvôli pohodliu aj športových úspechoch.

 

Odkedy presne v lete 2015 podstúpil laserové odstránenie dioptrií, postrehol celkové zlepšenie svojich výkonov. Na juniorských Majstrovstvách sveta Ázie v Japonsku získal tento rok striebornú medailu. „Je to dobrý začiatok nového olympijského cyklu, o štyri roky sa bude práve letná olympiáda konať v Japonsku. Tak dúfam, že sa na ňu vynikajúco pripravím. Dnes už neriešim žiadne starosti s očami ako kedysi. Nič ma neobmedzuje, vstanem a okamžite vidím. Nech robím čokoľvek, nikdy sa mi už nestane, že na pár sekúnd stratím videnie.“

 

 Martin so svojou lekárkou a chirurgičkou, MUDr. Adriánou Smorádkovou. 

 

Martina v polovici júla ho čakajú Majstrovstvá sveta juniorov v Krakove, kde si sily zmeria približne so šiestimi stovkami pretekárov zo sveta. „Zíde sa tu celá juniorská špička.“  Držíme mu palce :-). 

Rodina Stanovských je známa svojimi úspechmi vo vodnom slalome. Dioptrií sme šetrnou a bezbolestnou laserovou operáciou zbavili aj slovenských juniorských reprezentantov Soňu a Samuela Stanovských.  


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode