Chcem sa objednať

Dobrodružné leto nášho primára

21.06.2016
Dobrodružné leto nášho primára

Dobrodružné leto nášho primára


Denne vykonáva dvadsať operácii sivého zákalu alebo šetrných laserových zákrokov. Venuje sa operačným metódam, ktoré v Čechách a na Slovensku vykonáva len málo očných chirurgov. Keď si raz za čas konečne vyberie na dovolenku, vychutnáva si ju ako hlavná postava z dobrodružného seriálu. Najradšej lezením po horách. Prípadne naštartuje karavan a so svojou rodinou a nadšenými spolucestovateľmi – trojročnými Filipkom a Jakubkom sa premáva po svete a objavujú najkrajšie miesta našej planéty.
Primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči si všetko užíva v HD kvalite. Od kedy sa pred šiestimi rokmi zbavil dioptrií do diaľky bezbolestnou laserovou metódou, ktorú na Slovensku ako prvý očný chirurg priniesol, cestovanie prirovnáva k rozprávke.


Keď sa primár vyberie na hory...


Prešiel už mnohé pohoria, naposledy sa vybral do Rumunska. „Na výstupoch na hory milujem ten pocit úplného vyvetrania hlavy od každodenných myšlienok. Po desiatich minútach výstupu na horách zabudnete na všetky každodenné problémy. Sústredíte sa len na ďalší krok. To je ten pocit, ktorý milujem. Po každých desiatich krokoch musíte zastať a predýchať. Nadávate si, na čo ste sa to zase dali kamarátmi nahovoriť. Každú chvíľu sa pozeráte na kopec pred sebou a tešíte sa, kedy už budete na vrchu,“ hovorí MUDr. Piovarči.

 

Keď cestujete s deťmi ...


„... je to cestovanie celkom o inom. Deti sú úžasné a nadšené zo všetkého, čo si dospelý ani nevšimne. Zaujímajú ich celkom iné veci ako dospelých, vďaka čomu si na cestách s mojimi deťmi užívam vždy iný zámer poznávania. Je im jedno, či stoja pri pyramídach alebo pri dychvyrážajúcich svetových pamiatkach, za ktorými by sa zbláznil nejeden cestovateľ. Otočia sa chrbtom a študujú chrobáčika lezúceho po ceste...“

 

 

Radosť z dažďa a iné radosti ...


Tie najdôležitejšie „obyčajné“ veci, ktoré zažívam po operácii očí metódou NeoLASIK HD sú obyčajne tie najkrajšie. Napríklad, keď padá dážď a vám sa nerosia okuliare, nemusíte ich skladať z nosa či neustále utierať. Vďaka tomu, že som sa zbavil okuliarov, ma už netrápia neustále dioptrické straty a nálezy.
Otrava, ktorú s dioptrickými okuliarmi človek v lete prežíva, je obrovská. Neustále ich striedate za slnečné, skladáte, nakladáte, rozbíjate, strácate. Komplikovane sa v nich hrajú letné športy, plávanie v mori či vo vode radšej komentovať ani nebudem.

Primár Piovarči podstúpil bezbolestnú laserovú operáciu očí NeoLASIK HD v roku 2010. Najskôr zbavil dioptrií trinástich pacientov, štrnásty ju pod rukami kolegu doktora Hycla podstúpil on. Čo sa v jeho živote odvtedy zmenilo?
O operácii očí som uvažoval viac než desať rokov. Pri zákrokoch excimerovým laserom, ktoré však aj dnes spojené s istou mierou bolesti, som však nemal istotu. Keď som v roku 2010 začal operovať pacientov šetrným femtosekundovým laserom, okamžite som sa rozhodol.“
Primár Piovarči si nechal dioptrie odstrániť metódou NeoLASIK HD. Rozhodol by sa pre ňu aj dnes? „Áno, prípadne by som zvažoval aj NeoSMILE 3D (ReLEX SMILE), najšetrnejšiu laserovú metódu 3. generácie. Zo všetkých existujúcich generácií laserových zákrokov sa ukazuje ako jednoduchšia a hlavne bezpečnejšia. Pacientovi prináša oveľa väčšie pohodlie a práve počas letných mesiacov ocení rýchly návrat do bežné života. Leto si po operácii môžete vrátane športov aj plávania vychutnávať po desiatich dňoch.“