Chcem sa objednať

Šetrné operácie femtolaserom: TERAZ JE TEN SPRÁVNY ČAS

07.06.2016
Šetrné operácie femtolaserom: TERAZ JE TEN SPRÁVNY ČAS

Road trip či horský track, na ktorom už nebudete musieť myslieť na to, či ste si pribalili náhradné okuliare či kontaktné šošovky.

Lážo plážo na pláži, kedy si konečne vychutnáte podmorský svet v 3D rozmeroch. Po výjdení z vody uvidíte deku, na ktorú mierite. To všetko je stále pred vami :-).

 

 

Šetrné a bezbolestné laserové metódy NeoSMILE 3D a NeoLASIK HD môžete podstúpiť aj počas letných mesiacov a užiť si konečne toto leto naplno.  

 

Leto je ideálne obdobie na to, aby sme si ho užili bez okuliarov a kontaktných šošoviek. Väčšinu z nás však trápia predsudky o tom, že práve leto nie je na operácie očí ideálny čas. Skutočne? Táto obava je zbytočným prežitkom. Podľa tímu lekárov našej kliniky je však v letných mesiacoch dôležité vybrať si správnu laserovú metódu.

V lete sú ideálne operačné metódy, pri ktorých očný chirurg odstraňuje dioptrie femtosekundovým laserom. Ideálna je bezbolestná metóda známa vo svete ako SMILE. Počas operácie už pri nej nepotrebujeme excimerový laser, celú operáciu vykonáva femtosekundový laser sám. Odstráni dioptrie priamo v rohovke bez toho, aby musel chirurg narušiť a páliť povrch rohovky. Rohovka tak ostáva pevná a celistvá. Večer v deň zákroku môže pacient normálne fungovať, o sedem dní po operácii opäť športovať a približne po desiatich dňoch si už užívať leto so všetkým, čo patrí k letným radostiam – so športom aj plávaním.“

 

Operácie excimerovým laserom známe pod názvom LASEK, pri ktorých chirurgovia odstraňujú povrch rohovky, nie sú v lete ideálne. „Oko je po tomto type zákroku citlivejšie na zvýšené UV žiarenie a pacient musí nosiť dva mesiace poctivo slnečné okuliare. Bez nich mu hrozí riziko jazvenia rohovky,“ dodávajú naši lekári. 

Prd operáciou je potrebné podstúpiť precízne, cca 3 - 3.5 hodinové očné predoperačné vyšetrenie. Na ňom naši lekári zhodnotia, ktorá laserová metóda je ideálna pre váš zrak. Tu sa môžete objednať