Chcem sa objednať

Vykonali sme už 1900 operácii sivého zákalu laserom

05.11.2015
Vykonali sme už 1900 operácii sivého zákalu laserom

Máme obrovskú radosť! Naši chirurgovia vykonali už 1900 vnútroočných operácií pomocou laserového robota LenSx. Metóda prináša novú precíznosť v operáciách sivého zákalu a v odstraňovaní dioptrií pomocou multifokálnychtrifokálnych šošoviek.

 

Eva Klenovičová (60) je našou 1900. pacientkou. Primár NeoVízie MUDr. Radovan ju pomocou femtosekundového laseru LenSx zbavil dioptrií aj sivého zákalu počas jediného zákroku „Sivý zákal mi spôsoboval najväčšie nepríjemnosti v aute. Svetlá okoloidúcich vozidiel sa ma neustále rozptyľovali a prestávala som vidieť v jasných farbách,“ spomína si na obdobie pred niekoľkými dňami Eva Klenovičová, učiteľka na základnej škole, ktorej na operáciu držali palce všetci žiačikovia. „Deti boli v šoku, že na operácii pobudnem iba hodinu, nešlo im do hlavy, ako taký zákrok môže trvať pätnásť minút a po hodine pobytu na klinike odídem. Pre operáciu sivého zákalu laserom LenSx som sa rozhodla preto, lebo je desať krát presnejšia ako ruka chirurga."

Konečne vidím na budík a konečne môžem opäť bezpečne sadnúť za volant. Najviac sa tomu teší môj manžel, ktorý mi už nebude musieť robiť súkromného šoféra. Ďakujem za úžasný priateľský profesionálny prístup primára aj celého personálu.

 

 

Operácia sivého zákalu pomocou femtoskeundového laseru umožňuje chirurgom vykonávať zákrok bez skalpela a ostrých nástrojov, so zvýšenou precíznosťou a presnosťou. Nadštandardnú operačnú metódu začali v apríli 2012 vykonávať najskôr na našej pražskej klinike. Od januára 2013 je v bratislavskej NeoVízii k dispozícii aj slovenským pacientom.

Laserový robot LenSx pracuje aj na základe precíznych výpočtov navigačného systému Verion, ktorý vypočíta ideálnu korekciu chyby pomocou vnútroočnej šošovky a na operačnej sále projektuje VERION priamo na oko pacienta navigačné línie, pomocou ktorých chirurg umiestni implantovanú šošovku do oka s absolútnou presnosťou.