Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Za volant sadajte s dokonale skontrolovanými očami
22.09.2015

Za volant sadajte s dokonale skontrolovanými očami

 

Hlavne, nech sme rýchlo na mieste. Väčšina z nás sa pri stresoch z dopravy a zápch nesústredí za volantom na ´zbytočné´ detaily. 22. september je už tradične Dňom bez aut. Európa chce pripomúnať svojim občanom dôležitosť ekologických následkov. V NeoVízii sa chceme pridať a upozorniť každého šoféra, aby si dal raz ročne skontrolovať zrak.

 

Väčšina ľudí o svojom zhoršenom videní vôbec netuší. “Často môžu mať o 50% zhoršené videnie a stále si myslia, že vidia výborne. Zhoršené videnie prichádza nepozorovane a pomaly. Ľahko sa naň adaptujete a nedostatočne skorigavané videnie a si uvedomíte, až keď je neskoro," varuje primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči.

 

V prekladne dopravného jazyka môže ísť občas až o tragédiu na cestách.

Podľa dopravných expertov od bezchybného zraku závisí, či vodič správne a dostatočne rýchlo vyhodnotí situáciu a zareaguje včas. Stačí malá neskorigovaná dioptria a na ceste prekážku nezbadá, alebo ju neuvidí včas. Stačí, ak kvôli zhoršenému zraku zaváhame na jedinú sekundu. Pri rýchlosti 60 km/ hod prejde za sekundu 16.6 m. Pri deväťdesiatkilometrovej rýchlosti až 25 metrov.

 

Podľa očných lekárov platí riziko nedostatočnej ´reakčnosti´ u každej vekovej skupiny. S nedostatočne upravenými okuliarmi či kontaktnými šošovkami jazdia na cestách mladá aj starší vodiči. Navyše, s vekom sa pridruží aj slabšia schopnosť sústrediť sa, vnímať pohybujúce sa objekty, rozlišovať detaily za šera, zníženej viditeľnosti aj jasného svetla. „Horšie znášame osvetlenie z protiidúcich vozidiel. Starší šoféri trpia častejšie diagnózou sivého a zeleného zákalu či vekom podmienenou degeneráciou makuly, čo negatívne ovplyvňuje ich riadiace schopnosti,“ dodáva očná lekárka a chirurgička MUDr. Adriana Smorádková.

 

 

Takto vidí šofér s dioptrickou chybou - 5 dioptrií. 


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode