Chcem sa objednať

Naša kolegyňa Petra po laserovej operácii NeoLASIK HD: „Ďakujem mojim kolegom, že mi zmenili život k lepšiemu.“

03.08.2015
Naša kolegyňa Petra po laserovej operácii NeoLASIK HD:  „Ďakujem mojim kolegom, že mi zmenili život k lepšiemu.“

V júli oslávila NeoVízia 5. výročie. Už päť rokov prinášame na Slovensko inovácie v očnej chirurgii a meníme životy našich pacientov. Za ten čas si pohodlné operačné lôžko na našich klinikách v Bratislave, v Prahe a v Brne vyskúšalo už viac ako 30 z nás. Počas leta vám prinesieme príbehy našich kolegov, ktorým operácia bezbolestným femtosekundovým laserom zmenila život k lepšiemu.

 

Petra Zitová, recepčná

dioptrie: - 3,25

metóda: NeoLASIK HD

dátum operácie: 18. september 2014

 

Posledná otázka, ktorú sa ma riaditeľ našej kliniky v závere pracovného pohovoru opýtal, bola: Keby ste mali možnosť nechať si odstrániť dioptrie laserom, využili by ste ju? Bez najmenšieho zaváhania som mu odpovedala, že v žiadnom prípade NIE. Nebola som ochotná nechať sa nahovoriť na akýkoľvek zákrok na tele, špeciálne nie, pokiaľ išlo o oči.

O päť mesiacov som svoj názor zmenila. Videla som, že takmer všetci pacienti, ktorí k nám prichádzajú na operáciu, majú strach. Operáciu s nimi vždy prežívajú aj ich najbližší, ktorí ich v deň zákroku odprevádzajú na kliniku. Vždy, keď zbadajú, že ich ´pacient´  práve vychádza z operačných sál, zataja dych. Prvé slová, ktoré počujem sú zväčša v zmysle: „No ako? Vidíš ma? Bolelo to?“ Pacient s úsmevom na perách odpovie už toľkokrát počuté slová, až je to niekedy neuveriteľné, ako môže také množstvo ľudí odchádzať s takmer rovnakými euforickými pocitmi. Všetci reagujú v duchu: operácia prebehla skvele, nebolelo nič a už teraz vás vidím.

Práve táto, pre mňa rutinná situácia, ktorá je súčasťou môjho bežného pracovného dňa, ma presvedčila odhodlať sa a ísť do toho. Priznám sa, že som si bezbolestnosť zákroku asi milión krát overovala u svojich kolegov, ktorí to absolvovali už predo mnou. Vždy ma s úsmevom uistili a povedali, nech už s tým konečne prestanem.

 

V septembri 2015 to bude už rok. Dioptrické okuliare a posledné nepoužité balenie kontaktných šošoviek mám stále doma odložené. Sem tam sa pri tých veciam pristavím, pousmejem sa a z vedľajšej police si vezmem konečne aj ja slnečné okuliare. 

Veľmi som sa bála, ale teraz sa na sebe už len smejem. Veď to bolo super! A navyše viem, že moji najlepší kolegovia sú aj úžasní profíci. Týmto sa mi zároveň naskytá aj skvelá príležitosť, ako im poďakovať za vytvorenie uvoľnenej atmosféry a more trpezlivosti počas môjho operačného dňa. Som si istá, že pri každom pacientovi sa snažia na 150%, aj keď možno nemajú vždy ten najlepší deň.

Toto leto je zároveň mojim prvým letom od operácie. Zimu som si bezstarostne užila na svahu, ale leto je moja srdcovka. Keď som sa pred dvoma týždňami prvýkrát v sezóne šmykla na tobogáne a ponorila sa, bolo to úžasné. Po siedmich rokoch som nemala kontaktné šošovky pod viečkom. Pretrela som si oči a išla som sa šmyknúť zas. Chvíľu som si uvedomovala, že bezbolestné operácie femtosekundovým laserom, ktorých naša klinika vykonáva na Slovensku najviac, sú skutočným zázrakom. Dajú človeku viac ako len dokonalý zrak. Dávajú nám slobodu robiť naplno všetky veci, ktoré milujeme.

Kašlite na strach, pretože na ten nie je najmenší dôvod! Veď keď som to prežila ja, strachopud, zvládne to každý. Po roku a pol vídam stále v NeoVízii  usmievajúce sa tváre, ktoré vychádzajú z operačných sál každý deň. Viem ako sa cítia. Ja som sa usmievala rovnako!  :-) "

Celú fotoreportáž z Petrinej operácie v septembri 2014 nájdete TU.