Chcem sa objednať

Z Austrálie prišla na operáciu sivého zákalu

27.07.2015
Z Austrálie prišla na operáciu sivého zákalu

Sivý zákal som si diagnostikovala sama minulý rok. Som lekárka, bolo mi podozrivé, že sa mi postupne zhoršuje videnie. Rozhodovala som sa, či operáciu podstúpim v Austrálii alebo na Slovensku. Podmienky som mala podobné. Za operáciu ani implantovanú šošovku by som nebola platila nič ani v Brisbane. Vzhľadom na dlhé čakacie termíny v štátnych nemocniciach austrálske poisťovne kompletne uhrádzajú operácie aj na tamojších súkromných klinikách. Rozhodovanie medzi dvoma krajinami bolo teda náročné :-),“ spomína dnes lekárka – internistka MUDr. Eva Žlnková (62), ktorá sa do austrálskeho Brisbane presťahovala pred dvoma rokmi za dcérou a vnučkami. Život u protinožcov si pochvaľuje, je vraj oveľa pohodovejší a menej stresujúcejší než na aký bola Slovensku zvyknutý.

 

„Mala som však obavu z toho, že ešte nehovorím tak dokonale anglicky. Preto som napísala na Slovensko mail svojej bývalej sestričke, či pozná perfektného očného chirurga a kliniku, kde by som navyše za operáciu nemusela nič doplácať. Nechcela som ísť do štátnej nemocnice. Odpísala mi, že je tu NeoVízia a každý kto sa nechal na klinike operovať, je výnimočne spokojný.

Navyše moja lekárka poznala osobne MUDr. Smorádkovú. Tak som sa spojila s recepciou a dohodla si vyšetrenie.“

Strach vraj pred zákrokom žiaden nemala, veď „dnešné zákroky skutočne nebolia. Navyše, keď na jedno oko prakticky nevidíte, jediné, čo cítite je nádej, že vám zákrok prinavráti zrak. Zákrok bol skutočne bezbolestný a tých pár hodín, čo som vrátane príchodu a prípravy strávila v deň operácie na klinike, bolo perfektných. Neviem si vynachváliť príjemný prístup personálu, počnúc recepciou, sestričkami, doktorku Smorádkovú až po môjho operatéra, primára Piovarčiho.

 

 

Doktorke Žlnkovej sme implantovali monofokálne IQ vnútroočné šošovky celý zákrok jej na našej klinike preplatila zdravotná poisťovňa.

Operáciu sivého zákalu s implantáciou žltej vnútroočnej šošovky chrániacej sietnicu preplácajú v NeoVízii všetky zdravotné poisťovne. Operáciu na našej klinike podstúpite bez čakania. Na vstupné vyšetrenie pred operáciou vás radi objednáme aj počas júla a augusta.