Chcem sa objednať

Chystáte sa na dovolenku autom? Nechajte si pred cestou skontrolovať zrak!

02.07.2015
Chystáte sa na dovolenku autom?  Nechajte si pred cestou skontrolovať zrak!

Dlhé hodiny za volantom dokážu vyčerpať sami o sebe. Ak navyše svoje oči namáhate tým, že im nedoprajete dostatočnú korekciu, môžu vás zradiť kedykoľvek na ceste. 

Zlý zrak je jednou z hlavných príčin dopravných nehôd, burcujú na poplach oční lekári.

Človek môže v extrémnych prípadoch prísť o 50% videnia a stále si to nevšimnú. „Aj vtedy si často myslia, že vidia výborne. Väčšina očných diagnóz nemá v počiatočnom štádiu žiadne príznaky. Stav zhoršeného videnia prichádza obyčajne nepozorovane a pomaly. Človek sa ľahko adaptuje na zhoršené videnie a slabnúci zrak si uvedomí, až keď je neskoro,” upozorňujú naši oční lekári.

Nedostatočne skorigovaná dioptrická chyba za volantom môže spôsobiť stav podobný konzumácii návykových látok. Keď človek zle vidí za volantom, je to akoby do auta sadol opitý alebo pod vplyvom drog. Pri nedostatočne skorigovaných dioptriách zbadáme prekážku na ceste neskôr ako vodič s bezchybnými očami.

Pri rýchlosti 60 km/ hod prejdeme za sekundu 16.6 m. Pri deväťdesiatkilometrovej rýchlosti až 25 metrov. Stačí si predstaviť, že zareagujeme o pol sekundy neskoršie...

 

Lekári NeoVízie pred letom vyzývajú všetkých šoférov, aby si nechali pred odjazdom na dovolenku skontrolovať zrak.

 

Kompletnú očnú prehliadku u našej optometristky Mgr. Katky Bašnákovej podstúpili pred odchodom na letnú dovolenku aj operní speváci hosťujúci na prestížnych svetových javiskách, manželia Eva a Dalibor Jenisovci.  Po oddychu v Chorvatsku čaká barytonistu Dalibora Jenisa toto leto úloha v slávnej Nabucco v opere v talianskej Verone. 

 

Objednajte sa na kompletné očné vyšetrenie ešte pred odchodom a docestujte do cieľa bezpečne.

Postaráme sa o Vás priamo v našej optike alebo vás zbavíme dioptrií laserovou operáciou NeoSMILE 3D ešte pred vašim odchodom. NeoSMILE 3D je jediná šetrná bezbolestná metóda bez rezu, po ktorej si už 7 dní po zákroku môžete naplno užívať všetky letné radosti vrátane športu a plávania.