Chcem sa objednať

Majster Slovenska vo floristike Mário Maška: Viaže najkrajšie kytice Slovenska

30.06.2015
Majster Slovenska vo floristike Mário Maška:  Viaže najkrajšie kytice Slovenska

Laserovou operáciou pomocou femtosekundového laseru sme Máriovi odstránili – 7 dioptrií. Odvtedy si slobodne bez okuliarov a kontaktných šošoviek užil cestu po Bali a uviazal Najkrajšiu svadobnú kyticu na celom Slovensku. „Dokonalý zrak bez obmedzení oceníte najmä v lete. Sloboda pri cestovaní a plávaní s novými očami je ten najlepší pocit na svete.“

 

 

„Peripetie s okuliarmi a kontaktnými šošovkami by som mohol opisovať celý deň. Obmedzovali ma prakticky vo všetkom. Nad operáciou ma prinútili rozmýšľať časté zápaly očí, ktoré mi spôsobovali kontaktné šošovky. Trpel som, keď som počas nich musel nosiť týždne okuliare, až pokým sa mi zápal nepreliečil,“ prezrádza držiteľ titulu Majster Slovenska vo floristike 2014 Mário Maška.

Krásu a jemné kvetinové detaily si už dokáže vychutnať s dokonalými očami. Pred pár týždňami mu k titulu majstra Slovenska pribudol ďalší, nemenej významný. Slovenská asociácia kvetinárov a floristov mu udelila cenu za Najkrajšiu svadobnú kyticu Slovenska.

Hoci sa Mário teší dokonalému zraku vo svojom kvetinovom kráľovstve, užíva si ho každý jeden deň.  „Význam laserového zákroku som však naplno pochopil na mojej nedávnej ceste na Bali. Sloboda z toho, že som si nemusel kupovať a baliť náhradné okuliare a kontaktné šošovky, striedať ich so slnečnými a dávať si pozor, či mi pri športe alebo plávaní nevypadnú, sa nedá dostatočne opísať. Dnes vidím lepšie ako kedykoľvek v minulosti s najlepšími šošovkami,“ opisuje Mário a všetkýmm ktorí nad váhajú, odporúča podstúpiť ho čo najskôr, „aby ste si konečne užili krásne leto aspoň tento rok“.

Operácie femtosekundým laserom môžete podstúpiť aj v letných mesiacoch. Pri metóde NeoSMILE 3D si už dobrodružné cesty, športy, či kúpanie môžete naplánovať sedem dní po zákroku. „Viem dobre o čom hovorím. Sám som v lete pred operáciou zažíval so šošovkami často neopísateľnú galibu. Raz som si poškrabal oko, šošovka sa pokrčila a vypadla. Alebo som si zabudol puzdro s roztokom a k tomu sa vždy pridávali opakujúce sa zápaly.“

Presne si spomína aj na to, čo robil v deň svojho zákroku. „Ponáhľal som sa do kvetinárstva dokončiť svadobnú kyticu pre nevestu. Potom som ešte pracoval na počítači, pozrel si televíziu a išiel spať. Hoci som o femtosekundovom laseri mal naštudované asi všetko na svete, bolesti som sa predsa bál. Dnes môžem na vlastné oči potvrdiť, že operácia ani nič potom nebolí a váš život zmení v radikálnych rozmeroch.