Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Strašiak menom škúlenie
19.06.2015

Strašiak menom škúlenie

Medzi najčastejšie detské očné chyby patrí škúlenie a tupozrakosť. Obe sa dajú u detí úspešné liečiť,  ale iba v prípade, že s liečbou začneme včas. Ideálne vo veku 3-4 rokov.

Ako obe chyby spoznáte? Pri škúlení môžete u dieťaťa pozorovať zabiehajúce očko. Rodičia si škúlenie veľmi často všimnú napríklad na fotografiách. Tupozrakosť však rodičia sami doma nemajú šancu rozpoznať – môžu si všimnúť varovné iba signály, ako je zakopávanie, narážanie do nábytku, nakláňanie hlavy, žmúrenie alebo privieranie oči.

Aj pri tom najmenšom podozrení a spozorovaní vyššie zmieneného správania vášho dieťatka, ho urýchlene objednajte na kompletné vyšetrenie na špecializovanú očnú kliniku. Vyšetrenie by malo podstúpiť aj v prípade, ak si ste si dané správanie uňho nevšimli, v rodine však rodič či blízky príbuzný trpel vysokými dioptriami, tupozrakosťou alebo škúlením.

OBJEDNAŤ sa môžete aj k nám do NeoVízie. Naša klinika ponúka detským pacientom špecializovanú detskú starostlivosť so zameraním na diagnostiku aj liečbu škúlenia. 


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode