Chcem sa objednať

Strašiak menom škúlenie

19.06.2015
Strašiak menom škúlenie

Medzi najčastejšie detské očné chyby patrí škúlenie a tupozrakosť. Obe sa dajú u detí úspešné liečiť,  ale iba v prípade, že s liečbou začneme včas. Ideálne vo veku 3-4 rokov.

Ako obe chyby spoznáte? Pri škúlení môžete u dieťaťa pozorovať zabiehajúce očko. Rodičia si škúlenie veľmi často všimnú napríklad na fotografiách. Tupozrakosť však rodičia sami doma nemajú šancu rozpoznať – môžu si všimnúť varovné iba signály, ako je zakopávanie, narážanie do nábytku, nakláňanie hlavy, žmúrenie alebo privieranie oči.

Aj pri tom najmenšom podozrení a spozorovaní vyššie zmieneného správania vášho dieťatka, ho urýchlene objednajte na kompletné vyšetrenie na špecializovanú očnú kliniku. Vyšetrenie by malo podstúpiť aj v prípade, ak si ste si dané správanie uňho nevšimli, v rodine však rodič či blízky príbuzný trpel vysokými dioptriami, tupozrakosťou alebo škúlením.

OBJEDNAŤ sa môžete aj k nám do NeoVízie. Naša klinika ponúka detským pacientom špecializovanú detskú starostlivosť so zameraním na diagnostiku aj liečbu škúlenia.