Chcem sa objednať

Už 1500 pacientom sme odstránili sivý zákal laserom!

19.05.2015
Už 1500 pacientom sme odstránili sivý zákal laserom!

Bez použitia skalpela a ostrých nástrojov. Úplne bez dotyku ľudskej ruky. So zvýšenou precíznosťou a presnosťou. Také sú operácie sivého zákalu femtosekundovým laserom LenSx. Nadštandardnú operačnú metódu začali v apríli 2012 vykonávať najskôr na našej pražskej klinike. Od januára 2013 je v bratislavskej NeoVízii k dispozícii aj slovenským pacientom.

 

K tridsiatemu aprílu 2015 sme na našich klinikách v Bratislave a v Prahe zoperovali najšetrnejšou metódou už viac než 1500 pacientov so sivým zákalom.

 

Operácia sivého zákalu pomocou femtosekundového laseru je ideálna pre pacientov, ktorí sa rozhodli pre multifokálne vnútroočné šošovky. Laser vytvorí  dokonalý centrovaný otvor v puzdre šošovky v zvolenej veľkosti tak, ako to žiadny chirurg nedokáže. Výskumy preukázali, že laser je v tomto kroku desať krát presnejší než človek. Vďaka tomu vie chirurg zabezpečiť presnú polohu vnútroočnej šošovky v oku. To je nevyhnutné pre zachovanie dlhodobého ostrého videnia najmä pri multifokálnych šošovkách.  Odpadá tu riziko hoci aj toho najjemnejšieho posunutia, čím by sa mohla znížiť kvalita videnia.

 

Operácie sivého zákalu vrátane žltej monofokálnej šošovky v NeoVízii hradia kompletne všetky zdravotné poisťovne. Pacient si dopláca iba za nadštandard, pokiaľ sa preň rozhodne.