Chcem sa objednať

Masérka Lenka (31) po NeoSMILE 3D: „Operácia NeoSMILE 3D je pre mňa zázrakom.“

07.01.2015
Masérka Lenka (31) po NeoSMILE 3D: „Operácia NeoSMILE 3D je pre mňa zázrakom.“

„Celý život som nosila iba šošovky. Okuliare len vo chvíľach, keď som si bola istá, že ma nikto nevidí. Od malička som sa za ne strašne hanbila. Našťastie už na začiatku strednej školy boli k dispozícii kontaktné šošovky. Rodičia neboli nadšení z toho, že som ich non stop nosila. Nasadzovala som si ich tajne a zažila si s nimi aj kopec problémov. Najmä vtedy, keď mi vypadli, hľadala som ich po zemi, opláchla vo vode a natlačila do očí. To štípanie a rezanie sa nedá opísať. Kvôli očiam bez rámov som však urobila čokoľvek,“ prezrádza sestra našej kolegyne, inštrumentárky Zuzky Zurekovej, Lenka Lešková (31).

 

Inšpirovala ju sestrina operácia

Život s mínus deviatimi dioptriami do diaľky Lenku značne obmedzoval v kvalite videnia aj v každodennej slobode. „Z dlhodobého nosenia šošoviek som trpela suchým okom a neustálym kvapkaním umelých sĺz. Keď podstúpila laserovú operáciu moja sestra Zuzka, videla som, ako jej zákrok pozitívne zmenil všetko v živote. Vtedy pracovala ešte ako sestrička vo fakultnej nemocnici na Antolskej a operáciu sa rozhodla podstúpiť výlučne v NeoVízii, ktorá na Slovensku rozbehla bezbolestné metódy s použitím femtosekundového laseru.“

Medzitým Lenkina sestra Zuzka zmenila pracovisko a rozšírila sesterský tím na našej klinike. „Zuzka mi všetko opísala. Najdôležitejšie bolo pre mňa, že zákrok ani hojenie vôbec nebolí, dostanem naň doživotnú záruku a môžem ho podstúpiť v jeho najdokonalejšej podobe, formou metódy NeoSMILE 3D. Túžila som po SMILE najmä kvôli najkratšej rekonvalescencii. Som aktívny športovec a iba po tomto zákroku som mohla začať aktívne športovať už po desiatich dňoch. Behám, venujem sa posilňovaniu a krátkym tréningom. Potrebujem byť neustále v pohybe a udržiavať si výbornú kondičku, aby som prácu masérky mohla vykonávať na sto percent. Beh s očami po SMILE sa nedá s tým dovtedy absolútne porovnať. Po prvý krát prežívam absolútnu slobodu. Konečne žijem úplne bez obmedzení a najúžasnejšie je plávanie. S ním som mala vždy problémy, pod plaveckými okuliarmi som si nechávala kontaktné šošovky a to dalo  mojim očiam dokonale zabrať.“

 

Lenka (vľavo) so svojou indikujúcou lekárkou MUDr. Miriam Záhorcovou (v strede) a svojou sestrou, našou inštrumentárkou Zuzkou Zurekovou (vpravo).

 

Prvý krát od detstva skutočne dokonale vidím

Čo jej nové SMILE oči zmenili v živote? „Vidím lepšie, ako som kedy videla v šošovkách. Keď som pred operáciou vstávala v noci ku štvorročnej Lesanke a k dvojročnému Ondrejovi, ako prvé som šmátrala po okuliaroch. Bez nich som nedovidela na nič. Dnes otvorím oči a vidím ako teleskop a mikroskop v každej sekunde. Pár hodín od zákroku som už u sestry doma pozerala televíziu, odpovedala na desiatky povzbudivých esemesiek a bol zo mňa kompletný funkčný človek. Dodnes svoj operačný deň nazývam Dňom zázrakov. Zmenil mi život človeka s mínus 9 dioptriami na oči, ktorými vidím svet najlepšie v živote. Prežívam pocit znovuzrodenia, po rokoch prvý krát od detstva skutočne dokonale vidím."