Chcem sa objednať

Prelom v liečbe astigmatizmu: NeoVízia otvára Centrum na liečbu astigmatizmu

02.09.2014
Prelom v liečbe astigmatizmu:  NeoVízia otvára Centrum na liečbu astigmatizmu

„Astigmatizmom v rozsahu 0,5 cylindrickej dioptrie a viac trpí približne 60% pacientov, ktorí prichádzajú na našu kliniku. Chcú riešiť dioptrie do diaľky, na blízko, prípadne sivý zákal, ale o tom, že majú súčasne aj astigmatizmus, často vôbec netušia,“ popisuje situáciu primár Očnej kliniky NeoVízia, MUDr. Radovan Piovarči. „Preto sme sa rozhodli založiť špecializované Centrum na liečbu astigmatizmu, ktoré doteraz na Slovensku úplne chýbalo. Vďaka investícii do nového navigačného systému VERION dokážu naši oční chirurgovia túto častú očnú chybu korigovať s dokonalou presnosťou," dodáva MUDr. Piovarči.

 

Precízne riešenie v 3 krokoch

VERION Image Guided System od americkej spoločnosti Alcon prináša prelom vo vnútroočnej chirurgii. V troch krokoch umožňuje očným chirurgom implantovať torickú vnútroočnú šošovku s dokonalou precíznosťou a ľahkosťou ako nikdy predtým:

ZOBRAZENIE: meracia jednotka VERION najskôr s dokonalou presnoťou zobrazí a odmeria očnú chybu

PLÁN: systém VERION následne vypočíta ideálnu korekciu chyby pomocou vnútroočnej šošovky

NAVIGÁCIA: na operačnej sále projektuje VERION priamo na oko pacienta navigačné línie, pomocou ktorých chirurg umiestni implantovanú šošovku do oka s absolútnou presnosťou

  


„Ide o prelomový vstup navigačnej techniky do vnútroočnej chirurgie. S VERIONOM môžeme presne zmapovať zakryenie rohovky, naplánovať smer uloženia šošovky a vďaka premietaniu navigačních línii priamo do mikroskopu chirurg bezpečne vie, ako šošovku v oku umiestniť.
Trochu to pripomína navigačný systém pre pilotov lietadiel," popisuje novú techniku MUDr. Radovan Piovarči.

„Doteraz sme šošovky implantovali podľa ručne označených línií, bez akejkoľvek navigácie či inej digitálnej podpory. Nový systém VERION výrazne uľahčuje priebeh operácie a navyše máme istotu, že je šošovka v oku umiestnená s dokonalou presnosťou, bude teda korigovať dioptrickú chybu aj astigmatizmus s maximálnou efektivitou," dodáva primár NeoVízie, MUDr. Radovan Piovarči.    

Kompletné informácie o Centre na liečbu astigmatizmu nájdete TU