Chcem sa objednať

Ing. Peter Bartošovič (50), historicky prvý pacient NeoVízie „HD oči nášho prvého pacienta oslavujú štyri roky.“

12.08.2014
Ing. Peter Bartošovič (50), historicky prvý pacient NeoVízie  „HD oči nášho prvého pacienta oslavujú štyri roky.“

Za celé štyri roky vnímam svoje nové oči ako zázrak medicíny. Laserovú operáciu femtosekundovým laserom som podstúpil relatívne neskoro, takmer v štyridsiatich siedmych rokoch. Jediné, čo ľutujem, je, že femtolaser nebol na Slovensku skôr,“ spomína náš ´maskot´:-), ktorému mínus dvanásť dioptrií spôsobovali pri bežných činnostiach mnohé problémy.

Skúšal aj tvrdé ´komunistické´ šošovky, tie mu však nesadli. Zvažoval dokonca, že si kúpi letenku a vyberie sa na zákrok do bývalého ZSSR. „Stále som však čakal na niečo, čo ma ´nakopne´. Poznal som brnenskú NeoVizi a keď otvorila svoju sesterskú NeoVíziu v Bratislave, vedel som, že životnosť mojich okuliarov skončila. Vôbec nedramatizujem, keď poviem, že NeoLASIK v NeoVízii patrí k najlepším rozhodnutiam môjho života. Aj dnes, štyri roky po zákroku vnímam svet okolo mňa úplne inak. Krajšie, jasnejšie, ostrejšie. Všetci, ktorí zotrvávajú v živote s okuliarmi či kontaktnými šošovkami, sa ochudobňujú o tento nádherný HD svet,“ zamyslí sa Peter Bartošovič.

Zrak bez okuliarov mu dáva novú slobodu pri športoch aj na cestách. Na minuloročnom mesačnom pobyte na Kube si mohol lepšie posvietiť na prírodné krásy a užiť si lákadlá, ktoré ostrov ponúka. „Väčšinu života som bol s mínus dvanástimi dioptriami slepý ako patrón. Ten pocit, že môžem skočiť do mora, vyjsť a všetko vidieť, netrápiť sa s okuliarmi, ich strácaním a hľadaním, ich rosením pri striedaní teplôt, dáva človeku krídla,“ vtipkuje sympatický expert na bankovníctvo a financie. Jeho nadšenie z nového zraku presvedčilo takmer desiatku kamarátov, ktorí po vzore ´pioniera´ našej klinike tiež chodia po zemi s HD očami.

Momentka z Kuby (Peter Bartošovič vľavo)

„Som skvelá referenčná vzorkaJ. Koleginina dcéra sa bála bolesti. Dal som jej konzultačnú hodinu, vysvetlil, že počas operácie ani po nej bolesť skutočne necíti. Zrekapituloval som jej svoj večerný program v deň zákroku: večer som pozeral televíziu, na druhý deň som išiel do práce, na Záhorie na huby, na tretí na degustáciu vín. Po tomto výklade už nemala námietky,“ vtipkuje Peter Bartošovič.

Radosť z mojich nových očí má aj moja manželka, ktorá mi pri nákupoch v potravinách dáva prečítať mrňavé písmenká, pretože jej doteraz vždy perfektný zrak už potrebuje okuliare na čítanie.