Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Príbeh mojich okuliarov: Legendárne „pilotky“ vymyslel Polaroid
02.07.2014

Príbeh mojich okuliarov:  Legendárne „pilotky“ vymyslel Polaroid

Sexi pilotky sú viac ako legenda. Slnečné okuliare s polarizačným efektom vám na ceste za letnými dobrodružstvami môžu zachrániť nielen oči, ale aj ´krk´.

 

Oči v bezpečí sú kľúčové najmä v lete, keď sadáme za volant a vyrážame na cesty. Pri zhoršenom počasí sa svetlo veľmi nepríjemne odráža od lesklých povrchov (mokrá  cesta, voda, piesok, sneh...). Na pár sekúnd sme vystavení ožiareniu, ktoré znižuje viditeľnosť. Prostredie pred sebou vidíme neostro, nepohodlne sa nám pozerá. Čo je najhoršie, znížená viditeľnosť môže ohroziť aj našu bezpečnosť na bicykli či v aute. Nepríjemnému ožiareniu dokážu zabrániť okuliare s polarizačným efektom.

Už v roku 1929 sa americký vedec a vynálezca Erwin Land zamýšľal nad tým, ako zlepšiť videnie za nepríjemných podmienok (odlesky z ciest, dážď, oslnenie, sneh). Vytvoril polarizátor, vďaka ktorému sa nám pohodlne pozerá aj za dramatických poveternostných podmienok. Vedec mal zmysel pre biznis. Stal sa spoluzakladateľom Polaroidu, jedného zo štyroch najväčších značkových okuliarov na svete.

V roku 1975 predstavil Polaroid svetu legendárne „pilotky“, ktoré sú doteraz najpredávanejším modelom slnečných okuliarov. O desať rokov neskôr sa spojil s módnou značkou Benetton a od roku 2000 vlastní licenciu na výrobu detských polarizovaných okuliarov značiek Disney a Hello Kitty. Výrobca, ktorý spravil dieru do sveta optiky unikátnym vynálezom polarizačných skiel,  dnes predstavuje originálne štýlové modely.

 

Slnečné okuliare Polaroid zabezpečujú

 

Ešte ste si toto leto nenašli svojho vysnívaného ´slnečného ochrancu´? V Očnej optike NeoVízia si môžete vyberať z desiatok značiek a výrobcov. Odborne aj štýlovo vám poradia profesionálne optometristky a svoje nové okuliare dostanete už od 30 EUR. Viac info na:

http://www.neovizia.sk/ocna-optika-neovizia/ / optika@neovizia.sk /  0917 776 602

 

Tip na cesty

Čaká vás dlhá cesta na dovolenku a zašoférujete si aj za šera a v tme? Vybavte svoju batožinu špeciálnymi okuliarmi na nočné šoféovanie, ktoré Polaroid vyrába už od roku 1950. Odstraňujú a zmierňujú faktory vodičov jazdiacich v noci, za šera a za zníženej viditeľnosti.

 

 


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode