Chcem sa objednať

Budúca reportérka Andrea Gajdová (15) po NeoLASIKu HD: „Operácia mi otvorila oči do nového sveta.“

17.06.2014
Budúca reportérka Andrea Gajdová (15) po NeoLASIKu HD: „Operácia mi otvorila oči do nového sveta.“

„Takmer som prišla o hlavnú výhru. Nepočula som, ako ma módna návrhárka Gabriela Giotto s primárom NeoVízie MUDr. Radovanom Piovarčim vyžrebovali a hlásili moje meno. Nechcela som tomu uveriť, hovorila som si, že to by musela byť veľmi veľká náhoda. Veď  som v živote nič nevyhrala. Okamžite som vedela, komu poukážku na zľavu z operácie dám. Horúcou kandidátkou na laserové odstránenie dioptrií bola už pár rokov moja sestra Anrejka. Priebežne sme doma sledovali, čo sa deje v očnej chirurgii a akými míľovými krokmi išla v ostatných rokoch vpred. Nové oči však vnímam viac ako ´opravený zrak ´. Prinesú človeku nové sebavedomie a to dokáže otočiť váš život o stoosemdesiat stupňov v pozitívnom smere. Poslala som sestre cez aplikáciu What´s Up fotografiu poukážky. Od vzrušenia a od šťastia celú noc nespala,“ spomína Zuzana Gajdová. Poukážku na zľavu z laserovej operácie NeoLASIK HD vyhrala ako prvú cenu na charitatívnom večierku Sheraton Evening spojenom s módnou šou módnej návrhárky Gabriely Giotto.

 

Nové oči v bezpečnostnej rodine

„Nechcela som tomu uveriť. Dlho som túžila po operácii dioptrií femtolaserom a poukážka, ktorú som vyhrala, bola tým najkrajším darčekom,“ dodáva pätnásťročná Andrea. „Len ja som sa jemne odchýlila od tradície rodiny. Jedna sestra je policajtka, druhá pracuje v bezpečnostnej službe, otec a mama pôsobia na Úrade ochrany verejných činiteľov,“ vysvetľuje mladá dáma, ktorá svoju budúcnosť a ´bystré oko´ vidí na poste vojnovej či investigatívnej reportérky riešením problémov tohto sveta.

„Mínus tri dioptrie som najčastejšie riešila šošovkami. Keď to bolo možné, nosila som ich väčšinu času aj do školy. Kedysi som sa venovala hip-hopu. Neustále sme pri tanci skákali, s dioptrickými okuliarmi som z praktických dôvodov jednoducho tancovať nemohla. Bez nich som však subjektívne nevidela takmer nič,“ spomína Andrea. Keď jej očná lekárka prvý raz oznámila, že bude potrebovať dioptrickú korekciu, s mamou okamžite zisťovali možnosti operácie. „Hovorili mi, že sa to nedá. Odpadla som, keď som sa v NeoVízii dozvedela, že existujú aj metódy pomocou femtolasera, ktoré sú ideálne aj pre môj vek.“

 

Andrejka so svojou lekárkou a chirurgičkou MUDr. Adrianou Smorádkovou

NeoLASIK HD skutočne nebolí

„Keď sa Andrejka dozvedela, že vyhrala poukážku, okamžite ju to naštartovalo. Vôbec sa nebála a ani na sekundu nezaváhala. Moja sestra je veľmi rozhodný typ človeka. V zákrok, kliniku, chirurgičku mala absolútnu dôveru,“ spomína Zuzana na bleskové rozhodnutie mladšej Andrejky podstúpiť vyšetrenie a operáciu v čo najskoršom termíne.

„Moja operácia NeoLASIK HD nakopla celú našu rodinu. Mama aj otec začali  rozmýšľať, že po mne sa dioptrií (pravdepodobne metódou PRELEX) zbavia aj oni. Ja som sa na zákrok výnimočne tešila. Až v prípravovni pár minút pred operáciou som pocítila jemný strach. Pani doktorka Smorádková bola úžasná. Dokonalá profesionálka, ľudská, priateľská zároveň. Všetky moje obavy rozptýlila kratučkým rozhovorom. Vysvetlila mi celý postup, presne ma informovala o tom, čo sa kedy bude diať. Hoci som teoreticky vedela, že operácia skutočne nebolí, presvedčila som sa, že aj tie minimálne obavy boli absolútne zbytočné.“

 

Ranný šok z dokonalého videnia

Po príchode z operácie si pár hodín pospala. Otvorenie očí po krátkom oddychu bolo pre Andreu malým zázrakom. „Obzerala som si všetko okolo seba. Čítala som si značky pod oknom parkujúcich vozidiel. Mala som obrovskú radosť, že prvýkrát v živote vidím prečítať všetko navôkol. Rodičia boli spolu so mnou absolútne dojatí.

V jednom kuse okolo mňa behali, starali sa o to, aby mi nič nechýbalo. Večer v deň zákroku som už pozerala televízne noviny. Dala som fotku z operácie a poďakovanie celej klinike na facebook, aby som sa o svoju radosť podelila so všetkými kamarátmi a s rodinou. Hrdo som sa vyfotila aj s certifikátom doživotnej záruky. Rýchlo som zaspala a ráno ma čakal šok. Úplne som zabudla, že som bola na operácii. Čudovala som sa, čo sa stalo, že zrazu tak dokonale vidím. Až som si spomenula,“ smeje sa Andrea.

„Videla som úplne všetko. Moje videnie po NeoLASIKu HD sto a jedna. Zrazu sa pozerám do diaľky a vidím všetko, čo sa deje okolo mňa. Na prvej kontrole som pozerala na pani doktorku a nevedela som sa vynadívať na to, aká krásna ýžena stojí predo mnou. Naposledy som ju videla ešte s dioptriami a to som vnímala iba jej obrysy a výrazné oči. Nič viac. Operácia mi otvorila oči do nového sveta. Zrazu ho vidím novým pohľadom.“

 

Andrea so svojou sestrou Zuzanou a primárom MUDr. Radovanom Piovarčim