Chcem sa objednať

MUDr. Adriana Smorádková prednášala na Medzinárodnom kongrese Českej spoločnosti refrakčnej a kataraktovej chirurgie v Ostrave

27.05.2014
MUDr. Adriana Smorádková prednášala na Medzinárodnom kongrese Českej spoločnosti refrakčnej a kataraktovej chirurgie v Ostrave

Lekári a chirurgovia Očnej kliniky NeoVízie pravidelne prednášajú na medzinárodných kongresoch. Uplynulý víkend (23.-24.5. 2014) prácu NeoVízie dokonale predstavila svojim česko – slovenských kolegom naša lekárka a chirurgička MUDr. Adriana Smorádková. Na 12. Medzinárodnom kongrese Českej spoločnosti refrakčnej a kataraktovej chirurgie odprednášali lekári našich kliník NeoVízia Bratislava, NeoVize Brno, NeoVize Český Těšín, DuoVize Praha a OCP Praha pätinu všetkých prednášok. Z dvadsať jedna tém sa doktorka Smorádková venovala trom.

  

V prednáške na tému Eslera - tvrdá sklerálna šošovka predstavila novinku v liečbe keratokonusu, ktorej sa venuje ako prvá slovenská lekárka. Šosovky Esclera predstavujú významnú doplnkovú liečbu pre našich pacientov s keratokonusom a s nepravidelnou rohovkou,“ prezrádza odborníčka NeoVízie na diagnostiku a chirurgickú liečbu keretokonusu. V NeoVízii ich aplikujeme od začiatku marca 2014. Kompenzujú nepravidelnosť rohovky u pacientov s  keratokonusom, pelucídnou marginálnou degeneráciou, keraektáziou, po poranení rohovky, keratoplastike. „Sú však vhodné aj u pacientov s krátkozrakosťou, ďalekozrakosťou a astigmatizmom, ktorí trpia výrazným syndrómom suchého oka a netolerujú nosiť mäkké kontaktné šošovky.  Esclera je tvrdá sklerálna šošovka, ktorá sa dotýka bielka a na rohovke vytvára priestor vyplnený tekutinou, bez toho aby sa jej dotýkala. Dokonale priľne na rohovku, no zároveň jej necháva priestor na ´dýchanie´,“ upozorňuje na jednu z výhod chirurgička.  

V druhej prednáške s názvom Implantácia intrastromálnych prstencov pri keratokonuse s použitím femtosekundového laseru predstavila svojim kolegom ročné skúsenosti s metódou, ktorá predstavuje obrovský pokrok v liečbe keratokonusu.

Keraringy často predídu alebo aspoň oddialia transplantáciu rohovky. Upravia a vyrovnajú tvar rohovky, zjemnia jej zakrivenie a ako vedľajší efekt navyše zlepšia videnie.

V tretej téme sa venovala Implantácii multifokálnych šošoviek s rôznou adíciou - blended vision.