Chcem sa objednať

Katarína Hilton, výherkyňa laserovej operácie NeoSMILE 3D: „Teším sa na nový život naplnený slobodou“

06.05.2014
Katarína Hilton, výherkyňa laserovej operácie NeoSMILE 3D: „Teším sa na nový život naplnený slobodou“

„Vôbec som netušila, že ma sestra prihlásila do nejakej súťaže. V apríli mi zavolala a oznámila - O päť minút ti budú volať z FUN rádia. Myslela som si, že si zo mňa strieľa. Bola som zaskočená, nemala som potuchy, o čo ide. Keď mi prezradili, že som vyhrala odstránenie dioptrií femtosekundovým laserom v NeoVízii, rozplakala som sa od šťastia,“ spomína si na moment, keď v súťaži o laserový zákrok v NeoVízii vybral tím FUN rádia práve ju. Mladá sympatická dáma žila a pracovala dlhé roky v Británii a v Holandsku ako obchodná analytička pre letecké spoločnosti. Nedávno sa presťahovala na Slovensko bližšie k rodine, lebo o 19. mesačnú  dcérku Oliviu sa dnes stará sama.

 

Aj šampón si pomýli so sprchovým gelom

Okuliare nosila od siedmych rokov. „Dnes mám – 7 dioptrií a obe so sestrou sme už dlhšie uvažovali o laserovom zákroku. V zahraničí však bola operácia dioptrií príliš finančne náročná a teraz na materskej som riešila spočiatku iné priority. Vôbec nemám čas sama pre seba. Verím, že práve zákrok femtosekundovým laserom mi doslova zmení život k lepšiemu.“

Katarína Hilton na predoperačnom vyšetrení v ambulancii MUDr. Adriany Smorádkovej

Bez okuliarov a šošoviek nemohla podľa vlastných slov spraviť ani krok. „Ráno, ešte pred tým, ako som vôbec otvorila som nahmatávala okuliare. Nedokázala som bez nich zaobísť ani v sprche  - nedovidela som na tégliky so šampónom, mýlila som si kondicionér so sprchovým gelom. Navyše, s dcérkou chodievam plávať  - aj tu mi okuliare veľmi prekážali. Nedávno mala Olivia angínu a niekoľko krát za noc som k nej vstávala.  Bez okuliarov som nevidela nič, len čiernu tmu. Vždy som si ich odkladala opatrne vedľa vankúša, aby som ich v prípade potreby bleskovo nasadila a rýchlo vstala za dcérkou. Každý večer aj cez víkendy nechávam oči odpočinúť od šošoviek a nosím dioptrické okuliare. Olivia mi ich svojimi rúčkami neustále zhadzuje. Pred dvoma mesiacmi mi dokonca jedny úplne zlomila. Ešte že som nešla do optiky a nekúpila si nové.“

 

Neviem sa dočkať, ako mi NeoSMILE 3D zmení život

Katarína Hilton našu kliniku ožiarila svojim príjemným vyžarovaním a pokojom. Už 15. mája 2014 ju čaká veľký deň. „V NeoVízii sa mi všetko páči. Každý člen personálu ma upokojil. Všetci sú tu úžasne milí. Cítim sa tu ako doma.  Tak veľmi sa teším na zákrok, že sa už neviem dočkať. Som šťastná, že môžem absolvovať najnovšiu laserovú operáciu NeoSMILE 3D, pri ktorom sa už používa iba femtosekundový laser. Môj život ním získa úplne novú slobodu. V tomto momente si vôbec nedokážem predstaviť, že budem po 28 rokoch vidieť. Bude to pre mňa doslova zázrak. Už sa neviem dočkať pätnásteho mája, kedy mám plánovaný termín operácie. Teším sa na všetky veci, ktoré mi moje  nové oči zmenia v mojom živote.

 

Katarína Hilton s jej ošetrujúcou lekárkou MUDr. Adriánou Smorádkovou a so svojou sestrou, ktorá ju do súťaže vo FUN rádiu prihlásila.