Chcem sa objednať

Výherca z rádia Anténa a budúci vojak Jožko Čarnogurský po NeoLASIKu HD: O piatej ráno som pozeral NHL a všetko som videl v HD detailoch

05.05.2014
Výherca z rádia Anténa a budúci vojak Jožko Čarnogurský po NeoLASIKu HD:  O piatej ráno som pozeral NHL a všetko som videl v HD detailoch

Kvôli vysokým dioptriám ho odmietli prijať na vysnívanú Akadémiu ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši. Mladému mužovi, pre ktorého je dôležitá spravodlivosť a má jasno vo svojich túžbach a snoch, sa zrútil najväčší sen. Jeho mama preňho v súťaži s rádiom Anténa vysnívala nový zrak. 1. mája 2014 podstúpil Jozef Čarnogurský (19) laserové odstránenie dioptrií metódou NeoLASIK HD. Deň po zákroku nám takto odpovedal.

 

Ako by si jednou vetou opísal operáciu?

Operácia bola super! Blesková, všetko bolo na nej úžasné.

 

Ako sa cítiš po zákroku?

Fantasticky! Prvý raz v živote si užívam skutočný HD zrak. Všetko vidím dokonale, perfektne. Už večer v deň operácie som sa pozeral do diaľky a hovoril som si, že dnešná laserová chirurgia je absolútnym zázrakom. Ani po operácii som skutočne žiadnu bolesť ani rezanie necítil. Mám zrazu taký pocit slobody a spokojnosti, ktorý len ťažko opíšem. Nič sa mi nezahmlieva, nič ma neobťažuje na nose. Tá sloboda je neuveriteľná. Nemusím stále hľadať okuliare, nič ma netlačí. 

 

Aký zázrak  si zažil prvé ráno s novými očami, keď  si sa prebudil?

Dobre som sa vyspal a hneď ako som otvoril oči, som všetko videl perfektne.  Zapol som si televízor a pozeral ho bez okuliarov. Už o piatej ráno som sledoval NHL a rozoznával som každučký detail. Sám som sa testoval. Pozeral som do diaľky a hľadal rôzne nápisy, či ich prečítam. Ani s okuliarmi som ich pred tým nevidel. A dnes? Všetko bez problémov prečítam aj z diaľky, o akej som nesníval.

Čo ťa už na druhý deň po operácii prekvapilo?

Ostrosť, s akou dnes vnímam ľudí a ich tváre. Konečne rozoznávam rodičov, predtým som ich vnímal neustále rozmazaných. Nemusím konečne žmúriť a vidím ich perfektne.

 

Celý tím NeoVízie sa teší z nového zraku a z novej perspektívy, ktoré sympatickému Jožkovi dodá nové HD videnie.

Celý príbeh o Jožkových očiach a snoch stať sa vojakom nájde TU.