Chcem sa objednať

MUDr. Katarína Sokolová rozšírila tím NeoVízie

12.09.2013
MUDr. Katarína Sokolová rozšírila tím NeoVízie

Tím našich očných odborníkov sa opäť rozrástol! Od septembra ho posilnila klinická oftalmologička a očná chirurgička, MUDr. Katarína Sokolová, pre ktorú je oko obrovským ľudským zázrakom. „Fascinuje ma, čo všetko tento maličký orgán dokáže.“ Od malička sa túžila stať očným chirurgom. Jej obrovské zanietenie spôsobilo, že už na prvom pracovisku precízne zakresľovala skice terčov zrakových nervov do chorobopisu  každého pacienta.

Oko je ´detektorom lži´ človeka. Odzrkadlia sa na ňom mnohé zmeny, ktoré môžu súvisieť s reumatologickými ochoreniami, ochoreniami krvi, žalúdka, tráviacim traktom. Celý náš zdravotný stav môže byť viditeľný na očiach.“

Pri práci očného lekára a chirurga je pre ňu kľúčová trpezlivosť a dôvera. „Ani najlepšie technické vybavenie a špičková diagnostika nenahradí dôverný rozhovor s pacientom,“ myslí si lekárka, pre ktorú je osobný vzťah s pacientom kľúčový. Nadovšetko si váži dôveru pacienta.

 

„Očnú kliniku NeoVízia som registrovala a pozorovala od jej vzniku. Veľmi som jej držala palce. Fascinovala ma pokrokovosť  a odvaha vedenia priniesť na Slovensko dovtedy nepoužívané inovatívne chirurgické metódy. Dávno som obdivovala nadšenie a odbornosť mojich súčasných kolegov. Z prednášok MUDr. Adriany SmorádkovejMUDr. Radovana Piovarčiho som si na kongresoch vždy najviac odniesla. Ku klinike, ktorej som dnes súčasťou, som vždy pociťovala profesionálny rešpekt a úctu.“

Celý náš tím sa teší z novej kolegyne a odborníčky s veľkými profesionálnymi a životnými hodnotami. Pani doktorke prajeme, aby sa v našom kolektíve a s našimi pacientami cítila najlepšie na svete ;-).