Chcem sa objednať

Všetko, čo potrebujete vedieť o vnútroočných šošovkách

31.05.2013
Všetko, čo potrebujete vedieť o vnútroočných šošovkách

Trápia vás vysoké dioptrie a odmietli vás na laserových klinikách s tým, že pre vašu očnú chybu už neexistuje riešenie? O riešeniach pre pacientoch, ktorí žijú s vysokými dioptrickými chybami, včera prednášali a diskutovali s ambulantními lekármi odborníci NeoVízie v priestoroch našej kliniky.

Semináre v NeoVízii kreditované Slovenskou lekárskou komorou, na kterých sa naši lekári delia o svoje skúsenosti s kolegami z bratislavských aj z mimobratislavských ambulancií, majú na našej klinike už takmer trojročnú tradíciu. Na včerajšom, v poradí už štvrtom vzdelávacom večeri sa lekári NeoVízie venovali témam implantácií multifokálynch šošoviek.

Vďaka objavu femtosekundového laseru pri laserových operáciách dioptrických chýb už môžu oční chirurgovia odstraňovať laserom úplne iné, vyššie, dioptrické hodnoty. Dlhoročné výskumy a prax očných chirurgov celosvetovo potvrdzuje, že povrchové laserové metódy typu LASEK (do tejto skupiny patria Lasek, epiLasek PRK, No-touch, 6D Laser...) sú ideálne pri nižších dioptrických chybách do - 4. Éra femtosekundového laseru priniesla okrem bezbolestnosti, šetrnosti, novej presnosti a doživotnej záruky aj zvýšenie hraníc - najmodernejší laser odstráni dioptrické chyby vrátane astigmatizmu od + 3 do - 13 dioptrií.

Pri vyšších chybách nastupujú vnútroočné operácie s implantáciou rznych druhov vnútroočných šošoviek.
Včerajší seminár sa okrem metódy PRELEX niesol v duchu vnútroočnej fakickej šošovky ICL. ICL je ideálnym riešením pre ľudí do 45 rokov s vysokými dioptrickými chybami, ktoré sa nedajú operovať laserom. Vysokokvalitná šošovka má navyše ďalšiu výnimočnú vlastnost - je reverzibilná, v prípade nutnosti sa dá vymeniť alebo nahradiť iným optickým elementom.

Lekári NeoVízie prednášali svojim kolegom na tieto témy:

PREDNÁŠKA 1 „Indikačné kritéria a limity refrakčnej chirurgie "
MUDr. Adriana Smorádková

PREDNÁŠKA 2 „Riešenie myopie"
MUDr. Miriam Záhorcová
PREDNÁŠKA 3 „Riešenie hypermetropie"
MUDr. Adriana Smorádková

PREDNÁŠKA 4 „Riešenie astigmatizmu"
MUDr. Petra Schreinerová

PREDNÁŠKA 5 „Implantácia fakických šošoviek ICL u pacientov, u ktorých nie je možná laserová operácia"
MUDr. Radovan Piovarči