Chcem sa objednať

Monika Owens: Moja svadba bez okuliarov

23.05.2013
Monika Owens: Moja svadba bez okuliarov

Pár mesiacov pred svadbou som zháňala nové okuliare, aby mi išli ku šatám. Ale nevesta vyzerá lepšie bez okuliarov. Keďže nemôžem nosiť kontaktné šošovky a slepá byť nechcem, rozhodla som sa dať si zoperovať oči. Operácia mi zmenila život. Myslím to celkom vážne," napísala do e-mailu svojej ošetrujúcej lekárke a chirurgičke MUDr. Miriam Záhorcovej šťastná čerstvo vydatá Monika Owens po laserovej operácii NeoLASIK HD, ktorú trápili dioptrie - 4.5.

Už pred troma rokmi som sa objednala na inú kliniku, ale nakoniec som nešla na zákrok, lebo som mala strašný strach. S novým femtosekundovým laserom je všetko inak. Krátka doba hojenia. Žiadne šošovky na prekrývanie odhaleného povrchu rohovky a hlavne šetrnejší zákrok pre oko," vysvetľuje Monika dôvody, pre ktoré sa rozhodla pre zákrok.


Lasek vs. Femtolasik
V porovnaní s doterajšími povrchovými metódami je metóda s použitím femtosekudnového laseru skutočne neporovnateľne šetrnejšia a presnejšia.
Počas samotnej operácie sú bezbolestné všetky metódy. Otázka bolestivosti nastáva až počas hojenia. Povrchové laserové metódy (PRK, Lasek, epi-LASEK, Super Laser, No Touch Laser, 6D Laser), pri ktorých chirurg odstraňuje povrch rohovky, spôsobujú výraznejší stupeň bolesti. Prvé tri dni po zákroku epitel dorastá a tento moment je pre pacienta bolestivý. Pri najmodernejšom type laserových zákrokov s použitím femtosekundového laseru pacient po zákroku žiadnu bolesť necíti. Laser pracuje na základe precíznej digitálnej mapy oka. Dokáže zachytiť aj najdrobnejšie nepravidelnosti optického systému oka, ktoré v priebehu zákroku laser odstráni. Preto môže mať pacient po operácii skutočne 100 - 150% videnie. Tento typ operácie je maximálne šetrný, presný, dnes už celkom bezbolestný a dostávate naň doživotnú záruku. Zákrok je natoľko šetrný, že už na druhý deň môžete ísť opäť do práce.

„Hoci som sa objednávala na poslednú chvíľu, našli ste si na mňa čas. Všetko išlo podľa očakávania. Nikdy som netušila, ako zle vidím aj cez okuliare. Pre človeka ako som ja, ktorý sa trápil s okuliarmi od detstva, sa pocit, že naozaj vidím, a to bez okuliarov, naozaj nedá opísať. Pani doktorka, môj život sa zmenil. Myslím to vážne. Keď v zime niekam vojdem, nemám nič zahmlené. Okamžite ostro vidím. Keď vonku popŕcha, nemusím si čistiť okuliare od vody. Teším sa na letnú dovolenku pri mori. Môžem konečne smelo plávať a nebáť sa, že sa stratím, lebo nedovidím na breh. Ale hlavne, JA VIDIM! Ešte raz Vám ďakujem. Monika Owens."