Chcem sa objednať

Jednovaječné dvojičky Štefan a Tomáš (28) po NeoLASIKu HD: Pre NeoLASIK HD sa rozhodli kvôli práci v polícii

22.01.2013
Jednovaječné dvojičky Štefan a Tomáš (28) po NeoLASIKu HD:  Pre NeoLASIK HD sa rozhodli kvôli práci v polícii

Dnes sme medzi našimi pacientami mali na kontrole po laserovej operácii NeoLASIK HD po pol roku sympatických bratov, jednovaječné dvojičky z Tvrdošína, Štefana a Tomáša (28). Obaja trpeli silným astigmatimom (-6) a pre NeoLASIK HD sa rozhodli kvôli práci v polícii.

Tomáš (vľavo) a Štefan (vpravo) s ich lekárkou a chirurgičkou, MUDr. Adrianou Smorádkovou

Obaja sme nosili dioptrické okuliare, nie však pravidelne. Pri športe sme si ich vždy skadali. Podľa pani doktorky Smorádkovej sme ojedinelý prípad. Vzhľadom na naše vysoké dioptrie a astigmatizmus sme aj bez okuliarov videli ešte relatívne dobre, na 67%. Bez okuliarov, a teda s neskorigovanou očnou, chybou sme hrávali hokej, futbal, plávali, posilňovali," tvrdia Štefan a Tomáš Percnerovci.
Sympatickí športovci z Oravy sa rozhodli pre odstránenie dioptrií najmä pre to, že obaja túžili pracovať v polícii. „Aby ste mohli byť súčasťou Polície SR, musíte mať 100% zdravotný stav. Zhoršený zrak nám robil problém aj pri večernom šoférovaní. Keď v NeoVízii podstúpil laserový zákrok náš bratranec, videli sme jeho obrovskú zmenu a maximálnu spokojnosť, okamžite sme sa rozhodli," prezrádzajú bratia. „Najväčší komfort cítite práve pri večernom šoférovaní. Už nevnímame roztrieštený obraz. Namiesto troch bodov vidíme ostro jeden bod," tešia sa príjemní Tvrdošínci.