Chcem sa objednať

Maroš Kramár: s multifokálnymi vnútročnými šošovkami si vychutnal dovolenku v Thajsku

17.01.2013
Maroš Kramár: s multifokálnymi vnútročnými šošovkami si vychutnal dovolenku v Thajsku

„Cítili sme sa ako v raji. S celou rodinou sme si vychutnali vzájomnú prítomnosť, pokoj a pohodu," prezrádza Maroš Kramár, ktorý sa len pred pár dňami vrátil z mesačného pobytu na ostrove Koh Samui v južnej časti Thajska. Od implantácie vnútroočných multifokálnych šošoviek, ktorú podstúpil v NeoVízii v máji 2012, si tak nové oči prvý krát otestoval pri mori.

Dovtedy som vždy v lete chodil ovešaný troma okuliarmi. Na dioptrické som si nasadil slnečné. Alebo som nosil slnečné s dioptrickými sklami a menil ich za dioptrické zakaždým, keď som vošiel do miestnosti. Aj pri plávaní v mori, to som si ešte donedávna ´vychutnával´s dioptrickými rámami na nose. Vďaka novým očiam som sa cítil skutočne slobodne," prezrádza obľúbený herec, ktorý podstúpil zákrok PRELEX v NeoVízii 15. mája 2012. Zbaviť sa okuliarov na čítanie a do diaľky sa rozhodol z pracovných dôvodov - problémy s videním pociťoval pred kamerou aj pri moderovaní. „Najmä pri osobných dialógoch na javisku som hereckého partnera videl úplne rozmazane."

Primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči implantoval Marošovi umelé vnútroočné multifokálne šošovky Acrysof® IQ Restor®, ktoré ho zbavia okuliarov na čítanie aj do diaľky. Metóda v očnej medicíne známa ako PRELEX (Presbyopic Lens Exchange / Presbyopická výmena šošoviek) je 15-minútový ambulantný nelaserový zákrok, pri ktorom očný chirurg do oka natrvalo implantuje multifokálnu vnútroočnú šošovku. Tá úplne nahradí pôvodnú ľudskú šošovku, ktorá stratila schopnosť zaostrovať. Pomocou tejto metódy je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií. Metóda zbaví pacienta okuliarov do blízka aj do diaľky. Zároveň je preventívnym liečebným zákrokom - s implantovanou vnútroočnou šošovkou vám nehrozí vznik sivého zákalu a výrazne si znížite riziko záchvatovitého zeleného zákalu.