Chcem sa objednať

Ostrozrakí Popradčania

11.01.2013
Ostrozrakí Popradčania

Dnes boli u nás v NeoVízii na mesačnej kontrole po operácii sympatickí priatelia z Popradu. Bývalý profeionálny hokejista (45), sestry dvojičky (16), tréner plávania (38) a účtovníčka (34) z metropoly Tatier si už mesiac užívajú ostrý zrak. Podelili sa s nami o momenty, ktoré si v novom HD živote najviac.

Zľava: Katarína Ugrayová (34), Maroš Kaňuk (38, Kristína Rusnáková (16) po NeoLASIKu HD, ošetrujúca lekárka a chirurgička MUDr. Adriana Smorádková, Katarína Rusnáková (16) po NeoLASIKu HD a Karol Jurčík (45) po PRELEXE.

Bývalý profesionálny hokejista, ktorý hrával za tím Popradu a 12 rokov za francúzske futbalové mužstvá, Karol Jurčík (45) podstúpil implantáciu multifokálnych vnútroočných šošoviek, PRELEX.
„Okuliare mi prekážali v každom ohľade. Najviac ma obťažovali pri športe. Skúšal som aj kontaktné šošovky, ale stále som ich niekde zabúdal a strácal. Pri športových výkonoch sa človek spotí a vtedy ma šošovky rezali a štípali. Na Neovíziu a jej chirurgov som počul toľko chvál, že som sa rozhodol. Presvedčilo ma aj to, že primár NeoVízie MUDr. Piovarči sám laserový zákrok podstúpil. Viacerí členovia tímu kliniky absolvovali operačné zákroky, čo v mojich očiach vzbudzuje obrovskú dôveru. Som absolútne šťastný a spokojný. Moja prvá lyžovačka s ostrým zrakom bola ako v raji."

Katarína a Kristína Rusnákové sú dvojičky (16). „Okuliare nám prekážali najmä pri športe. Hrávame tenis, s rámami nám to znižovalo komfort z hry. Prežívali sme aj bežné ´dioptrické ´komplikácie, zlé rozlišovanie ľudí na ulici, problémy s videním v škole na tabuľu, rosenie a zamŕzanie okuliarov v zime," vyratúvajú sympatické stredoškoláčky, ktoré sa tešia, že im nový zrak a laserový zákrok NeoLASIK HD priniesol úplne iný komfort v škole a pri športe.

Tréner plávania Maroš Kaňuk (38) vtipkuje, že celý život závidel ľuďom, ktorí vidia ostro do diaľky.
„Všetci mi hovorili, že som pyšný a namyslený, lebo som nikoho nezdravil. Keď som videl video o pôvodných laserových operáciách, ktoré sa dodnes ešte vykonávajú, povedal som si, že to nikdy nepodstúpim. Presvedčil ma až femtolaser. Dnes sa zdravím pre istotu všetkým :-). Ráno po operácii som otvoril oči a cez presklenú terasu som videl prvý raz ostré obrysy oblakov. Tú krásu som obdivoval snáď desať minút," prezrádza učiteľ a tréner plávania, ktorý si nové oči nevie vynachváliť najmä pod vodou. „Jediným problémom je, že s HD očami vidím každú špinku v bazéne."

Účtovníčka Katarína Ugrayová (34) trpela veľmi silným astigmatizmom, ktorý jej NeoLASIK HD odstránil. „Takú ´divočinu´ s cylindrami už dlho nevidela ani moja lekárka. Prekážali mi v každej oblasti každedenného života. Dnes sa cítim konečne bez obmedzení a slobodná," dodáva za celú skupinu Katarína.