Chcem sa objednať

Pozvánka na štvrtkovú vernisáž (15.11.12) argentínsko - francúzskych fotografov : Tajomstvá Bratislavy očami cudzincov

13.11.2012
Pozvánka na štvrtkovú vernisáž (15.11.12) argentínsko - francúzskych fotografov : Tajomstvá Bratislavy očami cudzincov

Všetkých milovníkov foto-umenia srdečne pozývame na vernisáž výstavy „Bratislava očami cudzincov". Príďte si pozrieť do priestorov Nemocnice s poliklinikou Medissimo výstavu štvorice argentínsko - francúzskych fotografov. Umelci a pacienti Očnej kliniky NeoVízia si zobrali na mušku objektívu zákutia hlavného mesta, ktoré si mnohí Bratislavčania doteraz nevšimli. Na vernisáži sa môžete porozprávať s autormi fotografií a oprášiť svoje jazykové znalosti.


Novembru patrí už dvadsiaty druhý rok prívlastok Mesiac fotografie. Na Slovensku a v krajinách Strednej a Východnej Európy si môžu milovníci foto umenia v tomto období naplno vychutnať diela slovenských a zahraničných umelcov. Fotografiou žije od 12. novembra aj Očná klinika NeoVízia a súkromná Nemocnica s poliklinikou Medissimo. V priestoroch foyer si môžete pozrieť kolektívnu výstavu zahraničných fotografov pod taktovkou argentínskeho umeleckého fotografa, pacienta NeoVízie a Medissimo, Juana Carliho.

„Všetci by sme mali tento svet obohatiť malým kúskom umenia. Ponúknuť radosť tým, ktorí chcú život vnímať otvorenými očami," prezrádza autor výstavy Juan Carli, ktorý sa predstaví retrospektívou z tvorby. „Návštevníci si môžu pozrieť moje aktuálne aj staršie série. Spoločne vytvárajú celok emócií, o ktoré sa chcem podeliť s divákom." V hlavnom meste vytvoril ateliér pre zahraničných fotografov - amatérov žijúcich v Bratislave. Na výstave v Medissimo predstaví troch z nich. Trojica Francúzov si zobrala na mušku objektívu zákutia hlavného mesta, ktoré si mnohí Bratislavčania doteraz nevšimli.

Množstvo obyvateľov Bratislavy prechádza denne jej ulicami bez toho, aby si všimli krásu jej nepoznanej architektúry. Fasády, strechy, kupoly na mojich fotografiách patria budovám v historickom centre mesta. Spoznáte ich?" pýta sa francúzsky fotograf David Moreau. Koľkí z nás si skutočne všímame detaily mesta, v ktorom roky žijeme?
Catherine Guillo zachytáva vo svojej sérií momenty z bratislavského prístavu. „Pochádzam z rodiny námorníkov. Prirodzene ma fascinujú práve prístavy, skladiská ocele a železa najrôznejších tvarov a farebných odtieňov. Zub času dodáva bratislavskému prístavu tajomný grafický punc."
S tematikou vody sa pohráva aj Francúzska Monica Friot. „Od kedy žijem v Bratislave, fascinuje ma Dunaj, jeho história, mosty a skryté zákutia. Každý z mostov cez Dunaj by vedel rozprávať tisícky príbehov ľudí, ktorí po ňom za celé tie roky prechádzajú."

Výstavu fotografií si môžete pozrieť vo foyer Medissimo od 12. novembra do 31.decembra.