Chcem sa objednať

Ešte dnes môžete dať hlas svojmu kandidátovi v súťaži "Darujeme zrak tomu, kto ho najviac potrebuje"

31.10.2012
Ešte dnes môžete dať hlas svojmu kandidátovi v súťaži

Do dnešnej polnoci môžete stále ovplyvniť výhercu súťaže "Darujeme zrak tomu, kto ho najviac potrebuje". Podporte niektorý z 9 súťažných príbehov a hrajte o zľavové poukážky na laserovú operáciu NeoLASIK HD v hodnote 100 - 500 EUR. Hlasovať za jednotlivých finalistov môžete TU.

„Zrak je to najcennejšie, čo máme. Na našich klinikách v Bratislave, v Prahe a Brne riešime každý deň závažne medicínske prípady. Vrátiť zrak človeku s - 31 dioptriami alebo s inou vážnou diagnózou, je našou najväčšou odmenou. V mesiaci október, kedy si celý svet pripomína boj proti slabozrakosti a slepote, sme sa preto rozhodli pomôcť človeku, ktorému na platený zákrok chýbajú prostriedky," prezrádza Petr Kocian, riaditeľ Očnej kliniky NeoVízia v bratislavskej Petržalke. "Odoperujeme niekoho, ktorý si zákrok nemôže dovoliť", dodáva riaditeľ bratislavskej kliniky.

Súťaž o bezplatnú očnú operáciu pripravila Očná klinika NeoVízia pri príležitosti Svetového dňa zraku, ktorý si každoročne pripomíname v druhý štvrtok v októbri.

„Liečiteľnú" stratu zraku definuje Svetová zdravotnícka organizácia ako „slepotu, ktorej príčiny dokážeme liečiť alebo jej prevenciou zabrániť". Spolu s Očnou klinikou NeoVízia upozorňuje WHO aj tento rok na jej hlavné príčiny - sivý zákal, zelený zákal a vekom podmienenú degeneráciu makuly. Slabozrakosť, pred štádium slepoty, spôsobujú najčastejšie nedostatočne skorigované dioptrie - ďalekozrakosť, krátkozrakosť a astigmatizmus, nerovnomerné zakrivenie rohovky (43%), sivý zákal (33%) a zelený zákal (2%).