Chcem sa objednať

Hlasujte za príbeh Valdemara a vyhrajte zľavu 500 EUR na laserovú operáciu NeoLASIK HD

08.10.2012
Hlasujte za príbeh Valdemara a vyhrajte zľavu 500 EUR na laserovú operáciu NeoLASIK HD

Očná klinika NeoVízia daruje pri príležitosti Svetového dňa zraku očnú operáciu niekomu, ktorú potrebuje, no z finančného hľadiska si ju nemôže dovoliť. Hlasujte za súťažné príbehy, každý hlasujúci môže vyhrať zľavy na laserové odstránenie dioptrií pomocou metódy NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom. Prvý príbeh je o Valdemarovi (27). Finančne pomáha svojej sestre. Pracuje v McDonalde, no v práci kvôli slabému zraku nemôže vždy podať stopercentné výkony. S -18 dioptriami a -4 cylindrami vidí na 20%.


Príbeh Valdemara nám poslala jeho sestra Ružena. Obaja vyrastali v detskom domove.
„Vydala som sa, narodili sa mi dve nádherné deti. Keď som čakala druhého synčeka, manžel ma opustil. Nebyť môjho brata, nemala by som kde bývať a čo jesť. V každej oblasti nám veľmi pomáha, ľudsky aj finančne. Moje deti miluje viac ako sám seba. Povedal mi - Ruženka, vždy budem pri tebe stáť. Viem, že by chcel ísť občas s kamarátmi von, no často ostane doma a pomáha mi. Nikdy sa na nič nesťažuje. Pritom by si mohol prenajať byt s kamarátmi a slobodne žiť. Valdo mi je všetkým na svete - bratom, otcom, kamarátom. Viem, že ak by ma hocijaký muž opustil, on vždy pri nás zostane.
Po odchode z detského domova žil v azylovom dome, a vždy pracoval. Neskôr odišiel do Barcelony robiť dlažby a obklady. V Španielsku sa mu veľmi zhoršil zrak - z mínus štyri na mínus osemnásť. Dnes už viac ako dva roky pracuje v McDonalde. Občas sa naňho sťažujú. Valdo totiž dobre nevidí. Snaží sa nevyhovárať sa na svoj zrak, aby o prácu neprišie. Váži si ju. Ale ja viem, že ho okuliare a slabé videnie neskutočne trápia. Nemôže tak vykonávať svoju prácu na maximum. Pri živote nás drží práve jeho plat. Kvôli nám si nekupuje oblečenie. Kvôli nám rok nenosil okuliare, lebo vedel, že keď si zaplatí rám, nebudeme mať čo jesť.
Valdo je tichší chlapec. Veľmi túži spraviť si vodičák a kúpiť si ojazdené auto. Hocijakú starú šunku. Ale ako mu splním tento sen, keď v aute neuvidí? Viem, že za volantom by mal s okuliarmi problémy. Na vyšetrení sa zistilo, že aj s okuliarmi vidí len na 20%. Vieme, že preňho existuje možnosť operácie - implantácia vnútroočných šošoviek. S nimi by videl na 50-60%. Kvôli tým popolníkom si ťažko hľadá aj frajerku. Bez nich by bol krásavec. Má veľmi veľké srdce. Neviem si predstaviť, že by naozaj oslepol. Už takmer nič nevidí, ani cumeľ môjho malého. Niekedy sa samozrejme pohašteríme, ale nepoznám nikoho, kto si zaslúži nový zrak viac ako on...
Chcete, aby vyhral tento príbeh? Dajte mu svoj hlas TU a vyhrajte zľavy na laserové operácie metódou NeoLASIK HD.