Chcem sa objednať

Pošlite svoj príbeh a vyhrajte BEZPLATNÚ OPERÁCIU OČÍ

05.10.2012
Pošlite svoj príbeh a vyhrajte BEZPLATNÚ OPERÁCIU OČÍ

Nedovoľuje zlá finančná a sociálna situácia vám či niekomu, koho poznáte, podstúpiť očnú operáciu? Posielajte nám v priebehu októbra svoje príbehy a možno vyhrá práve váš. O výhercovi rozhodnú hlasujúci. Kliknite na banner Bezplatná operácia očí.

Súťaž „Darujeme zrak tomu, kto ho najviac potrebuje", prináša bratislavská Očná klinika NeoVízia pri príležitosti 11. októbra - Svetového dňa zraku. Spolu so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a Medzinárodnou agentúrou na prevenciu slepoty (IAPB) chce tento rok upozorniť na dôležitosť očných preventívnych prehliadok a včasných chirurgických zákrokov.
„Zrak je to najcennejšie, čo máme. Na našich klinikách v Bratislave, v Prahe a Brne riešime každý deň závažne medicínske prípady. Vrátiť zrak človeku s - 31 dioptriami alebo s inou vážnou diagnózou, je našou najväčšou odmenou. V mesiaci október, kedy si celý svet pripomína boj proti slabozrakosti a slepote, sme sa preto rozhodli pomôcť človeku, ktorému na platený zákrok chýbajú prostriedky," prezrádza Petr Kocian, riaditeľ Očnej kliniky NeoVízia v bratislavskej Petržalke. „Od prvého do tridsiateho prvého októbra venujeme na tento účel 20 EUR z každej vykonanej laserovej či vnútroočnej operácie na našej klinike. Za vyzbieranú čiastku odoperujeme niekoho, ktorý si zákrok nemôže dovoliť.


PRAVIDLÁ SÚŤAŽE
Prihlásiť sa môžu všetci, ktorým vysoké dioptrie či iná vážna diagnóza komplikujú prácu či súkromie. Ich životné podmienky im však neumožňujú operáciu podstúpiť. Účastníci súťaže môžu byť A) poberatelia dávok v hmotnej núdzi (k vášmu príbehu pripojte potvrdenie z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR - Odbor Sociálnych vecí a rodiny) či B) invalidného dôchodku. C) Ak svoju situáciu či situáciu svojho blízkeho nedokážete oficiálne dokladovať, opíšte ju v príbehu. Uveďte tiež svoj vek, diagnózu a výšku dioptrií. Príbeh pošlite do 31. októbra 2012 prostredníctvom formuláru na www.neovizia.sk alebo poštou na adresu Očná klinika NeoVízia, Tematínska 5/A, 851 05 Bratislava, heslo Svetový deň zraku. Očná klinika

NeoVízia si vyhradzuje právo vybrať piatich finalistov, o ktorých rozhodne na základe medicínskych a sociálnych kritérií. Za jednotlivé príbehy môžu od 4. do 31. októbra 2012 hlasovať návštevníci www.neovizia.sk. O výhercovi operácie rozhodne najväčší počet hlasov.