Chcem sa objednať

Lekárky NeoVízie sa zúčastnili Európskeho kongresu refrakčnej a kataraktovej chirurgie v Miláne

13.09.2012
Lekárky NeoVízie sa zúčastnili Európskeho kongresu refrakčnej a kataraktovej chirurgie v Miláne

Lekárky Očnej kliniky NeoVízia MUDr. Adriana Smorádková, MUDr. Miriam Záhorcová a MUDr. Petra Schreinerová sa zúčastnili štvordňového XXX. Európskeho kongresu refrakčnej a kataraktovej chirurgie (ESCRS) v Miláne. Na prestížnom podujatí sú každý rok predstavené najnovšie poznatky, výsledky a technologické novinky zo sveta oftalmológie. Lekárky našej kliniky sa zúčastnili sympózií, prednášok, praktických kurzov a diskusií so špičkovými svetovými odborníkmi. Sme hrdí na to, že NeoVízia neustále prináša najnovšie svetové postupy do slovenskej praxe.


Odborníčky NeoVízie si vymieňali skúsenosti v oblasti refrakčnej chirurgie (odstraňovanie dioptrií), chirurgie sivého zákalu, implantácií prémiových šošoviek, v najnovších postupoch pri liečbe degeneratívneho ochorenia rohovky (keratokonus) a v ďalších oftalmologických odboroch.
Jednou z hlavných tém kongresu boli vnútroočné operácie femtosekundovým laserom. NeoVízia je prvou slovenskou očnou klinikou, ktorá ponúka pacientom so sivým zákalom podstúpiť zákrok úplne bez použitia ostrých nástrojov - iba s použitím femtolaseru LenSx. Na kongrese odzneli skúsenosti s použitím prevratnej technológie z celého sveta.
Odborníci porovnávali jednotlivé technológie a diskutovali o ich prínose pre pacientov a oftalmológiu. Femtosekundový laser LenSx, pomocou ktorého vykonáva vnútroočné operácie aj primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči, je vo svete modernej očnej chirurgie jedným z najväčších prínosov. Celosveto už pomocou neho vykonali oční chirurgovia takmer 50.000 zákrokov. Používa ho viac ako 200 chirurgov v štyridsiatich krajinách. Jeho najväčšou prednosťou je presnosť, kontrola nad každým krokom operácie a bezpečnosť. V NeoVízii sme hrdí, že náš primár MUDr. Radovan Piovarči spolu s našimi brnenskými a pražskými kolegami patria k úzkej skupine 200 chirurgov, ktorí prevratnou technológiou uľahčujú zákroky pacientom.
Z mnohých noviniek, ktoré boli na kongresu predstavené, vyberáme inovácie vnútroočných multifokálnych šošoviek od spoločnosti Alcon. O nových typoch prémiových šošoviek, ktoré čoskoro ponúkneme našim pacientom, Vás budeme informovať.