Chcem sa objednať

Zuzana Tlučková: Moje prvé predstavenie po PRELEXe

09.08.2012
Zuzana Tlučková: Moje prvé predstavenie po PRELEXe

Týždeň po zákroku PRELEX, kedy sme obľúbenej herečke Zuzke Tlučkovej implantovali multifokálne vnútroočné šošovky, si zahrala v bláznivej komédii Bistro na Esenpé. Ako sa jej hralo orvý krát s novými očami?

V stredu 8. augusta 2012, presne týždeň po zákroku PRELEX s implantáciou multifokálnych vnútroočných šošoviek si obľúbená herečka a pacientka NeoVízie Zuzana Tlučková zahrala prvý krát s ´novými ´ očami. Ako sa cítila? "Trošku som sa bála toho, čo urobí toľko svetiel na javisku. Moje oči to však dokonale zvládli. Prvý krát po rokoch som opäť rozoznávala ľudí až do piateho radu. Konečne som reakcie publika nielen počula, ale aj videla. Prekvapovali ma kolegovia a ich mimika, ktorú som donedávna mohla iba tušiť. Hralo sa mi skutočne veľmi dobre," podelila sa dnes s nami na klinike o svoje prvé dojmy zo včerajšej bláznivej komédie Bistro na Esenpé Zuzana Tlučková, ktorá sa vďaka vnútroočnému zákroku zbavila okuliarov na čítanie aj do diaľky už do konca života.
„Chrobáka do hlavy" dal Zuzane Tlučkovej jej herecký kolega Maroš Kramár, ktorý podstúpil PRELEX s implantáciou vnútroočnej multifokálne šošovky pred dvoma mesiacmi. „Brala som ho s rezervou. Rozprával mi, že ide na operáciu, púšťala som to však jedným uchom dnu, druhým von. Maroš je hypochondrik, neverila som, že sa na to dá," smeje sa predstaviteľka hlavnej sestry Andrei Ryšavej v jojkárskom seriáli Panelák. „Na predstavení Mandarínková izba, kde hráme spolu s Marošom, ma skutočne presvedčil. Po zákroku dokázal čítať bez okuliarov text, na ktorý päť rokov nedovidel. Pochopila som, že to nie sú pózy a že neoblbuje."
Dnes pokračuje v štafete osvety práve ona. „Nalomených" je už niekoľko jej hereckých kolegov, vrátane jej dobrej priateľky Marty Sládečkovej.