Chcem sa objednať

Ako si vybrať femtosekundový laser?

03.08.2012
Ako si vybrať femtosekundový laser?

Laserové odstránenie dioptrií s použitím femtosekundového laseru priniesla pred dvoma rokmi na Slovensko práve Očná klinika NeoVízia. Teší nás, že sme udali trend a dnes ich môžete podstúpiť už na piatich rôznych klinikách. Aké kritéria by mal však spĺňať ten najlepší femtolaser?

  •  špeciálny bezpečnostný zámkový flap

Vytvárajú ho iba niektoré femtolasery. Zabezpečuje precíznosť, presnosť a maximálnu bezpečnosť. Lamela (flap) so zámkovým okrajom zabezpečuje pevnosť a stabilitu spojenia s rohovkou. Vďaka zámkovej „poistke" je do 24 hodín lamela s rohovkou pevne spojená.

  •  femtolaser, ktorý nezvyšuje vnútroočný tlak

Najšetrnejšie femtolasery majú tvar kónického prstenca, sa prisaje na oko a kopírujú jeho povrch ako kontaktná šošovka. Oko pri zákroku nestláčajú do roviny. Stopercentné stlačenie rohovky (aplanácia) pri operácii využívajú lasery Ziemer LDV, Alcon Wavelight FS200 a prvé femtolasery typu iFS - Intralase.

  •  kvalita a skúsenosti chirurgov

Ani najlepší femtosekundový laser nenahradí skúsenú ruku chirurga. Laserová metóda s použitím femtolasera je v porovnaní s povrchovými laserovými metódami (PRK, Lasek) na prax a zručnosť chirurga dvojnásobne náročná. Aj v očnej chirurgii platí, čím viac stoviek a tisícok operácii femtosekundovým laserom chirurg vykoná, tým lepšie pre pacienta.