Chcem sa objednať

Maturitná práca

11.06.2012
Maturitná práca

Terezka Blažová podstúpila na našej klinike laserovú operáciu odstránenia dioptrií metódou NeoLASIK s femtosekundovým laserom. Obrovská zmena, ktorú jej operácia priniesla, jej zmenila život natoľko, že si očné operácie vybrala aj ako maturitnú prácu. Samozrejme, za jedna. Veľmi sa tešíme z nových životných príbehov a radostí , ktoré prežívajú naši pacienti po operáciách. Ten Terezkin nás špeciálne potešil.

Témou maturitnej práce Terezky Blažovej je Oko a jeho ochorenia. "Vybrala som si ju preto, lebo sama som mala zrakové problémy. Od deviatich rokov som trpela na myopiu. V osemnástich rokoch som už mala takmer myopiu -6 dioptrií. V očnom lekárstve sa tomu hovorí praktická slepota. Bez okuliarov som už skoro do určitej diaľky nič nevidela. Veľmi som tým trpela. V televízíi som v jednej relácii počula rozprávať pána primára Mudr. Radovana Piovarčiho z očnej kliniky Neovízia. Rozprával práve o mojom probléme. Už vtedy som začala pomaly uvažovať o laserovom zákroku, ktorý práve on spomínal. Samozrejme, že som si preštudovala veľa dostupnej literatúry a príspevkov na internete, no stále som váhala. Jednoducho išlo o môj zrak a bála som sa. Zlom nastal, keď som na internete videla video priamo z operácie pána primára. Vtedy som sa rozhodla. Povedala som si, že ak pán primár podstúpi operáciu sám bude to bezpečné. A oplatilo sa."

"Po absolvovaní potrebných vyšetrení prišiel deň operácie. Pred samotnou operáciu mi oči znecitliveli očnými kvapkami. Operácia trvala asi 15 minút a bola úplne bezbolestná. Operácia prebehla femtosekundovým laserom metódou Neolasik HD. Už večer som pozerala televíziu a pracovala na počítači. Neopísateľný pocit som mala ráno po operácii. Keď som otvorila oči, a videla som ostro všetky predmety v izbe, ktoré som predtým bez okuliarov nevidela. Som nesmierne rada, že som sa takto rozhodla dať sa operovať práve v Neovízii. Moderná metóda , milý personál a vysoká odborná úroveň lekárov ma zbavili môjho handicapu. Moje terajšie videnie považujem za zázrak. Som rada, že žijem v dobe kedy má medicína mnoho možností skvalitniť ľuďom život."