Chcem sa objednať

Hrobár Jožko po PRELEXe

06.06.2012
Hrobár Jožko po PRELEXe

Náš pacient, pán Jozef (43), je hrobárom. V NeoVízii podstúpil PRELEX - implantáciu umelých vnútročných multifokálnych šošoviek. Dnes vidí oboma očami na 120% do diaľky. Pred operáciu na ľavé tupozraké oko videl iba 16%. Práve tupozrakosť bola donenávna takmer neriešiteľným problémom. Vďaka novým multifokálnym šošovkám sa videnie na tupozrakom oku posilnilo na 60%. Tento list nám pán Jozef poslal.

„Chcem sa veľmi pekne poďakovať celému kolektívu NeoVízie aj doktorke Smorádkovej. Ďakujem vám za prácu, ktorú robíte na profesionálnej úrovni a za to, že ste spravili môj život krajším. O NeoVízii som sa dozvedel od kamaráta, ktorého syn u vás podstúpil zákrok.
Bol som veľmi milo prekvapený z prístupom a ochotou zamestnancov vašej kliniky počnúc pánom primárom, ktorý ma operoval, asistujúcim personálom, doktorkou Smorádkovou, prijemnými sestričkami až po recepciu. Rozhodol som sa pre operáciu môjho slabého zraku. Okuliare som nosil od svojich piatich rokov. V detstve mi až tak neprekážali, aj keď som ich lámal jedny po druhých, akoby boli zadarmo. V mladosti som mával pocity menejcennosti a trápil som sa tým, že nemám zrak ako môj brat či kamaráti. Okuliare predstavovali pre mňa veľký problém. Postupom času som si zvykol, aj keď som mával bolestivé a začervenané ranky za ušami ci na nose. V súčasnosti pracujem v pohrebnej službe v Nitre. Živím sa takým bežným povolaním, som hrobár. Pri tejto práci mi okuliare veľmi prekážali a znepríjemňovali mi život. Najmä pri kopaní hrobov, keď slniečko pálilo. Kopal som a ako som bol sklonený, v jame vidím kvapku potu ako sa pomaličky kĺže po nožičke okuliarov a už, už chce spadnúť na zem ale ona nie! Skĺzla rovno na sklíčko a mňa išlo v tej chvíli roztrhnúť od zlosti.
V takých momentoch som ani nevedel, na čo som nahnevaný, či na kvapku potu, či na okuliare alebo na robotu. Čo mi zostávalo?! Prestať kopať, zložiť si optiku a poutierať sklíčko. Spokojný som sa pustil do kopania a čo to vidím. Ďalsia kvapôčka potu a za ňou ďalšia a ďalšia. Bol som zúfalý a prial som si konečne okuliare zahodiť. Vďaka vám všetkým mi teraz kvapky potu stekajú a padajú na zem. Ešte raz ďakujem. Prajem vám, aby skúsenosti, ochota a ľudský prístup k zákazníkom boli pre vás aj naďalej prvoradé pri vašej náročnej a veľmi zodpovednej práci. Štastný hrobár Jožko.

Čo je PRELEX?
Metóda v očnej medicíne známa ako PRELEX (Presbyopic Lens Exchange / Presbyopická výmena šošoviek) je 15-minútový ambulantný nelaserový zákrok, pri ktorom očný chirurg do oka natrvalo implantuje multifokálnu vnútroočnú šošovku. Tá úplne nahradí pôvodnú ľudskú šošovku, ktorá stratila schopnosť zaostrovať. Pomocou tejto metódy je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií. Metóda zbaví pacienta okuliarov do blízka aj do diaľky. Zároveň je preventívnym liečebným zákrokom - s implantovanou vnútroočnou šošovkou vám nehrozí vznik sivého zákalu a výrazne si znížite riziko záchvatovitého zeleného zákalu.