Chcem sa objednať

CESTUJTE S NEOVÍZIOU A HENRICHOM KREJČOM 3

28.05.2012
CESTUJTE S NEOVÍZIOU A HENRICHOM KREJČOM 3

Chystáte sa dobrodružnú expedíciu po Európe či po svete? Novinár, cestovateľ a pacient NeoVízie Henrich Krejča, ktorému na expedičných výpravách naprieč Afrikou išlo neraz o život, vám poradí, ako sa v kritických situáciách zachovať. Tentoraz, na aké triky trhových predavačov dávať pozor a ako sa naučiť zjednávať.Na aké triky trhových predavačov si dávať pozor?
Henrich Krejča: Na trhoch odporúčam kupovať zeleninu, ovocie a veci za dolár. Aj pri nákupe v značkových obchodov buďte v strehu. Kozmetika, hodinky, oblečenie bývajú často falošné. Pozor najmä na antik tovary - starodávne vykopávky, ktoré pod patinou často skrývajú iba lacný gýč.

Dá sa dobré zjednávania naučiť?
Henrich Krejča:  Na zjednávanie si vyčleňte čas a zvoľte vhodný moment. Ak je na trhu veľa ľudí, zľavu dostanete ťažšie. K predávajúcemu nebuďte príliš milí a neprezrádzajte veľa o svojom súkromí. Vyhnite sa aj arogantnosti a prílišnému odstupu. Ak vám kupujúci ponúkne tovar za sto dolárov, jeho skutočná hodnota je na hranici pätnástich. Dopracujte sa minimálne do stredu. Najlepšie nakúpite, keď nič nepotrebujete. Každý obchodník vycíti, že po danej veci veľmi túžite. Nespustí z ceny, aj keby ste odišli. Veľmi dobre totiž vie, že sa vrátite.