Chcem sa objednať

CESTUJTE S NEOVÍZIOU a Henrichom Krejčom 1

24.05.2012
CESTUJTE S NEOVÍZIOU  a Henrichom Krejčom 1

VÝBER KRAJINY
Doteraz som cestoval najmä na pobytové dovolenky. Expedičné cestovanie chcem vyskúšať prvý raz. Aké krajiny sú najvhodnejšie pre cestovateľa - nováčika?


Škandinávia (Fínsko, Laponsko, Švédsko, Nórsko) je môj tip číslo jedna na leto. Sever Európy je mimoriadne krásny, bezpečný a v letných mesiacoch veľmi príjemný. Vyberte sa autom či karavanom do hôr. Práve hory vás naučia základné cestovateľské know - how - prežiť a vydržať. V severských krajinách sa dá všade stanovať. Kohokoľvek na dedine či v meste môžete požiadať, či si na ich pozemku môžete rozložiť stan. Mnohí vám to s radosťou dovolia. Takto si môžete udržať ´paštekársky ´štýl - vziať si jedlo so sebou, v drahej Škandinávií tým ušetríte náklady. Naučíte sa dovolenkovať v prírode a a ako bonus, zistíte najmä veľa o sebe. Alebo sa vyberte do Spojených štátov. Stačí vám auto a stan.
Ak túžite po teple, Turecko je tiež dobrý expedičný začiatok. Nádherná, historická a bezpečná krajina má všetko, čo ako cestovateľ potrebujete - hory, jazerá, more, čarovné dediny aj osamotené pláže na načerpanie pokoja. Začínajúcim cestovateľom neodporúčam vybrať sa do Indie bez cestovky. Museli by čeliť mnohým nástrahám.