Chcem sa objednať

Maroš Kramár: Tri dni po operácii PRELEX už hrá bez okuliarov

21.05.2012
Maroš Kramár: Tri dni po operácii PRELEX už hrá bez okuliarov

V piatok 18. mája 2012, tri dni po operácii PRELEX v NeoVízii, pri ktorej sme obľúbenému hercovi implantovali umelé multifokálne vnútroočné šošovky, si zahral v brnenskom Divadle Bolka Polívku grotesku o láske v čase finančnej krízy s názvom Soukromý skandál. Maroš svojim komediálnym umením rozosmieval celú sálu, spieval, kričal a bojoval so svojim sokom Erikom :-).


"Hralo sa mi výborne" , spomína herec, ktorý musel pred predstavením vyriešiť akútny oftalmologický háčik. V Soukromom skandále hrá profesora Schwartza s dioptrickými okuliarmi. Aby dovidel na publikum, sklíčka, ktoré dovtedy používal, z dioptrického rámu jednoducho vylomil.
Soukromí skandál je groteskou o mladom manažérovi, ktorý po uši v dlhoch využije celosvetovej pandémie úprimnosti a pokúsi sa kvôli peniazom zviesť svoju starnúcu nadriadenú, bez toho, aby by si vedel predstaviť, aký veľký škandál tým spôsobí.

Maroš Kramár podstúpil implantáciu umelých vnútroočných multifokálnych šošoviek Acrysof® IQ Restor®, ktoré ho zbavili okuliarov na čítanie aj do diaľky. Metóda v očnej medicíne známa ako PRELEX (Presbyopic Lens Exchange / Presbyopická výmena šošoviek) je 15-minútový ambulantný nelaserový zákrok, pri ktorom očný chirurg do oka natrvalo implantuje multifokálnu vnútroočnú šošovku. Tá úplne nahradí pôvodnú ľudskú šošovku, ktorá stratila schopnosť zaostrovať. Pomocou tejto metódy je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií. Metóda zbaví pacienta okuliarov do blízka aj do diaľky. Zároveň je preventívnym liečebným zákrokom - s implantovanou vnútroočnou šošovkou vám nehrozí vznik sivého zákalu a výrazne si znížite riziko záchvatovitého zeleného zákalu.