Chcem sa objednať

V NeoVízii sa uskutočnilo prvé zo série komorných večierkov

24.04.2012
V NeoVízii sa uskutočnilo prvé zo série komorných večierkov

Poetické soirée výtvarníčky, ilustrátorky, poetky a pacientky NeoVízie Márie Evy Trajterovej, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok podvečer 19. apríla 2012 v priestoroch Očnej kliniky NeoVízia, odštartovalo sériu komorných večierkoch, ktoré pre vás v najbližšej dobe pripravujeme. Už teraz sa môžete tešiť na skvelé dobrodružné Cestovateľské soirée s novinárom a cestovateľom Henrichom Krejčom. O dátume vás budeme včas informovať.

Prvé zo série povečerných ´kaviarní ´či ´soirée ´v priestoroch recepcie Očnej kliniky NeoVízia malo úspech. Zišli sa na ňom všetci milovníci poézie a netradičného výtvarného umenia.
Výtvarníčka, ilustrátorka a poetka Mária Eva Trajterová, ktorej reliéfne ilustrácie dnes nájdete aj v MoMA Gallery v New Yorku, píše básne duálne - t.j. v čiernom tlačenom aj Breillovom písme. Na soirée v NeoVízii sme si v podaní jej priateľky, známej slovenskej herečka Idy Rapaičovej, vypočuli básne z každej z jej doteraz vydaných zbierok - ´Na počiatku bolo slovo ´ z prvej knihy Obrázky zo slov (2004), ´Počuj Bože modlibičku´ zo zbierky ´Nepokrč mi krídla, prosím´ (2006).
Z unikátnej limitovanej edície z ciest po Francúzsku a Maruríciu v slovenčine, francúzštine a v Braillovom písme "Ako pristáť na Zemi´ predniesla Ida Rapaičová básne Opustený starý čln, ´So slnkom na krídle´ a ´Je to len pocit´. Cesty inšpirovali Máriu Evu Trajterovú aj naďalej. Počas pobytu v New Yorku sa zrodila kniha s čiernym textom aj Braillovým písmom synchrónne „New York 2009". Ida Rapaičová z nej návštevníkom NeoVízie predniesla báseň ´Každý kúsok zeme domovom´. Bodku za komornou poetickou kaviarňou spravila básnická zbierka plná lásky a romantiky s názvom Pre teba (2009).
Už teraz sa tešíme na najbližšie - tentoraz cestovateľské soirée s novinárom a cestovateľom Henrichom Krejčom.