Chcem sa objednať

Očná klinika NeoVízia podporuje talentované deti z detských domovov

02.04.2012
Očná klinika NeoVízia podporuje talentované deti z detských domovov

NeoVízia sa stala partnerom Nadačného fondu Plaváček manželov Deany a Juraja Jakubiskových. Nadáciu pre talentované deti zo sociálne slabých rodín a z detských domovov poporila naša očná klinika zakúpením obrazu z dielne talentovaných detí a akademického maliara Daniela Bidelnicu. Celý výťažok z umeleckého diela putuje na rozvoj detského talentu.


Okrem zakúpenia výnimočného obrazu sa NeoVízia sa rozhodla podporovať talentované deti nadácie Plaváček dlhodobo. Naša očná klinika poskytne najmodernejšie laserové očné operácie bezbolestnou a šetrnou metódou NeoLASIK tým mladým ľuďom, ktorým okuliare bránia v realizácii ich talentu.
„Nadácia manželov Jakubiskovcov robí pre deti nádhernú vec - pomáhajú im splniť ich sny, ktoré by inak možno nikdy neuskutočnili. Ich práca sa ma hlboko dotýka. Aj naša klinika pomáha pacientom plniť si svoje sny vďaka novému zraku. Myšlienka Jakubiskovovcov má pre nás veľkú spojitosť - vďaka rozvoju svojho talentu môžu nadané deti vidieť svet krajšími očami," vysvetlil dôvod, pre ktorý sa rozhodol podporovať nadáciu Plaváček v priamom prenose Galavečera Vietor do plachiet riadieľ NeoVízie Petr Kocian.

V programe nedeľného večera (2.apríl 2012) spolu s talentovanými detmi vystúpili Michal David, Helena Vondráčková, Mária Čírová, Diabolské husle, No Name, Nela Pocisková a účinkujúci muzikálu Osmy svetadiel, operné divy Adriana Kohútková, Alena Miro - Medková a sólista La Scaly, Otakar Klein.

Nadačný fond Plaváček založili manželia Jakubiskovci v roku 2002 v Českej republike na pomoc deťom zo zaplavených miest. Postupne sa pomoc nadácie preorientovala na podporu talentovaných detí vo vekovej kategórii od 6-26 rokov zo sociálne slabých rodín a z detských domovov. Nadácia podporuje ich nadanie morálne aj finančne. Medzi podporovanými deťmi je už viacero malých úspešných umelcov (majsterka ČR v stepe, baletní sólisti ...).