Chcem sa objednať

Primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči sa zúčastnil prestížnych kongresov Controversies in Ophtalmology (COPHy) v Istabule a World Ophtalmology Congress v Abú Dábí

29.03.2012
Primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči sa zúčastnil prestížnych kongresov  Controversies in Ophtalmology (COPHy) v Istabule a World Ophtalmology Congress v Abú Dábí

Primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči sa vrátil z najprestížnejších svetových podujatí informovaný o všetkých novinkách. Sme hrdí na to, že Očná klinika NeoVízia prináša svojim pacientom najmodernejšie svetové operačné metódy, ktoré používajú mikrochirurgovia na prestížnych svetových klinikách. Napríklad prevratnú operáciu sivého zákalu femtosekundovým laserom bez použitia ostrých nástrojov, ktorú ako prví vykonajú česko-slovenskí chirurgovia na našej sesterskej klinike DuoVize Praha už o pár dní.


Primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči sa v priebehu februára a marca 2012 zúčastnil dvoch najvýznamnejších svetových oftalmologických kongresov.
V nedeľu 25. marca 2012 sa vrátil z medzinárodného kongresu Controversies in Ophtalmology (COPHy) z tureckého Istanbulu. Tohtoročný tretí ročník sa zameral na oblasť zadného segmentu oka, sietnicu a zelený zákal.
Výnimočnosť celosvetového podujatia spočíva v prezentovaní odlišných názorov na riešenie konkrétneho oftalmologického problému. Ako to vyzerá v praxi? Dvaja svetoví odborníci argumentujú a obhajujú rozdielny odborný názor na riešenie komplikovaných stavov ľudského oka: zápalov, vrodených očných chýb, vážnych chirurgických prípadov a úrazov. Zúčastneným oftalmológom tak ponúkajú nové perspektívy pri hľadaní správneho riešenia konkrétneho očného problému.

Najprestížnejšie svetové oftalmologické podujatie World Ophtalmology Congress (16 - 20. február 2012) v Abu Dábí, Spojené arabské emiráty, predstavilo najnovšie výsledky z oblasti oftalmológie, liečby očných ochorení, laserovej refrakčnej chirurgie a chirurgie sivého zákalu. Na viac ako 58 odborných seminároch prezentovali svoje skúsenosti najvýznamnejší odborníci z Európy, USA, Ázie a Afriky

Sme hrdí, že Očná klinika NeoVízia udržiava a neustále prináša na Slovensko najmodernejšie svetové trendy. V laserovom odstraňovaní dioptrií už od začiatku existencie kliniky prinášame najmodernejšiu svetovú metódu NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom.

V oblasti operácií sivého zákalu predstavíme s našou sesterskou klinikou DuoVize Praha unikátnu operáciu sivého zákalu pomocou femtosekundového laseru LenSx. Špičkovou svetovou metódou budeme prvý krát v histórii československej očnej chirurgie operovať už 4. apríla 2012. Česko - slovenský tím najskúsenejších očných mikrochirurgov vykoná prvú komplexnú operáciu sivého zákalu femtosekundovým laserom úplne bez použitia skalpelu a ostrých nástrojov. Femtosekundový laser LenSx je najprevratnejším prístrojom v očnom lekárstve za ostatných 20 rokov.